Nową inwestycję PHN – INTRACO Prime wybuduje STRABAG

Monday, March 9, 2020 - 13:22

Generalnym wykonawcą nowej inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości położonej w centrum Warszawy – INTRACO Prime – została jedna z najbardziej doświadczonych firm na rynku budowlanym – STRABAG Sp. z o.o.

INTRACO Prime to nowoczesny obiekt biurowo-handlowy, który powstanie w pobliżu jednego z pierwszych warszawskich wieżowców – INTRACO przy ul. Stawki w Warszawie.  8-kondygnacyjny budynek z 3-poziomowym parkingiem podziemnym dostarczy około 14 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni najmu w standardzie klasy A. Na parterze budynku przewidziane są lokale handlowo-usługowe. Najemcy będą mogli liczyć na udogodnienia, takie jak: energooszczędne systemy oraz instalacje, parking dla rowerów oraz szatnie dla rowerzystów, czy miejsca do ładowania samochodów elektrycznych. Na dachu budynku znajdzie się taras dostępny z powierzchni biurowej. Dzięki funkcjonalnemu układowi przestrzennemu oraz zastosowaniu rozwiązań technologicznych i ekologicznych, zlokalizowany w samym sercu miasta - w niewielkiej odległości od stacji metra Dworzec Gdański oraz zabytkowego Starego Miasta  INTRACO Prime ma szansę stać się ważnym punktem na mapie biurowej Warszawy.

Dzięki intensyfikacji działań nad realizacją programu inwestycyjnego, rozpoczynamy budowę kolejnego projektu biurowego w Warszawie. INTRACO Prime to nasza kolejna - po SKYSAWA - inwestycja komercyjna w stolicy, która już wkrótce dostarczy na rynek ok. 14 tys. mkw. powierzchni biurowej. W planach mamy realizację kolejnych projektów biurowych i mieszkaniowych zarówno w Warszawie, jak i na rynkach regionalnych – powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Cieszy nas, że będziemy realizować inwestycję dla Polskiego Holdingu Nieruchomości. To kolejny, po Astorii, Hotelu sieci Motel One i Central Point, obiekt komercyjny, który powstanie w stolicy dzięki zaangażowaniu naszej profesjonalnej kadry budowlanej. Jestem przekonany, że w pełni wykorzystamy nasz ogromny potencjał i doświadczenie zdobyte podczas realizacji wielu nowoczesnych i ciekawych architektonicznie budynków w Polsce, a INTRACO Prime będzie wizytówką tej części Warszawy – dodał Wojciech Trojanowski, Członek Zarządu STRABAG.

 

***

 

O inwestycji INTRACO Prime

INTRACO Prime to nowoczesny obiekt biurowo-handlowy o powierzchni ok. 14 tys. mkw., w standardzie klasy A, którego budowa rozpocznie się w I kwartale 2020 r. Doskonała lokalizacja inwestycji, dostępność komunikacyjna, jak również funkcjonalny układ przestrzenny, to tylko przykłady atutów inwestycji. Obiekt będzie ubiegał się o certyfikat BREEAM Interim na jednym z najwyższych poziomów - Excellent. Zgodnie z umową budowa inwestycji powinna potrwać 24 miesiące. Inwestorem kompleksu INTRACO Prime jest Polski Holding Nieruchomości. Za realizację inwestycji odpowiada STRABAB Sp. z o.o. Za projekt biurowca odpowiadają Konsorcjum Juvenes-Projekt i Pracownia Obsługi Inwestorów Pro-Invest.

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i ok. 600 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Grupa STRABAG

Grupa STRABAG działa w Polsce od 1987 roku. Przy zatrudnieniu ponad 6500 pracowników, roczne obroty Grupy wynoszą ponad 4 mld PLN. Będąc częścią europejskiego koncernu budowlanego STRABAG SE, lidera w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii z silnym kapitałem własnym, STRABAG dysponuje wykwalifikowaną kadrą inżynierską. Oferuje pełen zakres usług budowlanych, wysokiej jakości materiały oraz najnowszej generacji park maszynowy. Dzięki temu możliwa jest kompleksowa i terminowa realizacja inwestycji gwarantująca najwyższy poziom wykonania pod względem jakości i w najlepszej cenie. STRABAG korzysta z całej gamy usług oferowanych przez wyspecjalizowane spółki koncernowe, które stanowią wartość dodaną dla naszych Klientów.

Dodatkowych informacji udziela

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Go back to the news list