Zysk netto Grupy PHN wzrósł ponad dwukrotnie w I kwartale 2020 r.

środa, Maj 20, 2020 - 18:09

Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. zwiększyła zysk netto ponad dwukrotnie w pierwszym kwartale 2020 r. w porównaniu analogicznego okresu do roku poprzedniego - skonsolidowany zysk netto wyniósł 29,6 mln PLN wobec 12,7 mln PLN w tym samym okresie roku poprzedniego.

W pierwszym kwartale tego roku skorygowana EBITDA Grupy Kapitałowej PHN wzrosła do 26,2 mln PLN, a przychody z najmu wyniosły 46,6 mln PLN wobec 41,6 mln PLN rok wcześniej.

To kolejny bardzo dobry kwartał, w którym Polski Holding Nieruchomości znacząco poprawił swoje wyniki finansowe. Dzięki solidnym fundamentom jesteśmy dobrze przygotowani na oczekiwane pogorszenie koniunktury gospodarczej wywołane epidemią koronawirusa. Wchodzimy w ten trudny czas z dobrze zbilansowanym portfelem biznesowym, niskim poziomem zadłużenia, w doskonałej sytuacji finansowej – powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Znaczna poprawa wyników na poziomie netto i operacyjnym to głównie efekt rozpoznania działalności deweloperskiej, wzrostu wartości godziwej nieruchomości znajdujących się w portfelu Spółki oraz utrzymywaniu w ryzach kosztów. Celem strategicznym Grupy PHN pozostaje zwiększanie wartości Spółki i dalsza poprawa efektywności.

Uważnie obserwujemy rynek i analizujemy wpływ epidemii COVID-19 na sytuację naszej branży. Bez wątpienia również sektor budowlany i nieruchomości będzie dotknięty przez efekty pandemii, ale mamy nadzieje, że w mniejszym stopniu niż w innych sektorach gospodarki, gdzie całkowicie trzeba było zatrzymać działalność. Dzięki stabilnym wynikom finansowym utrzymamy dobrą kondycję firmy, a wraz ze zmniejszaniem się skali niepewności będziemy kontynuować ambitny program inwestycji – dodał Marcin Mazurek.

Portfel Grupy PHN obejmuje obecnie 153 aktywa nieruchomościowe o łącznej wartości 3,0 mld PLN, co plasuje spółkę w czołówce największych firm deweloperskich w Polsce. W pierwszym kwartale Grupa PHN kontynuowała inwestycje w segmencie budownictwa biurowego. Mimo trudności wywołanych przez epidemię koronawirusa bez opóźnień prowadzone są prace na budowie flagowej inwestycji - kompleksu biurowo-handlowego SKYSAWA w centrum Warszawy. Ten projekt znalazł się w tym roku wśród pięciu europejskich inwestycji komercyjnych nominowanych do prestiżowej nagrody BREEAM Awards 2020 w kategorii „Commercial Projects – Design Stage Award”.

Na początku tego roku ruszyły także prace nad budową kolejnego biurowca klasy A – INTRACO Prime, dzięki któremu na rynek trafi około 14 tys. mkw. powierzchni na wynajem. Do realizowanych inwestycji w tym segmencie dołączy także kolejny budynek klasy A w Warszawie przy al. Prymasa Tysiąclecia.

W pierwszym kwartale Polski Holding Nieruchomości oraz Poczta Polska przedłużyły umowę najmu na około 20 tys. mkw. powierzchni w budynku Domaniewska Office Hub (DOH) przy ulicy Rodziny Hiszpańskich 8 na warszawskim Mokotowie. Aneks podpisano na 5 lat. Jak wskazują dane rynkowe, renegocjacja umowy była największą w Polsce transakcją najmu powierzchni biurowej w pierwszym kwartale 2020 r.

W pierwszym kwartale tego roku Grupa Kapitałowa PHN z powodzeniem rozwijała również segment budownictwa mieszkaniowego. Realizowała budowę luksusowego kompleksu apartamentów Yacht Park w Gdyni oraz osiedla mieszkaniowego VIS À VIS WOLA na warszawskiej Woli. Sprzedaż mieszkań w obydwu inwestycjach jest na bardzo zadowalającym poziomie. Do realizowanych projektów mieszkaniowych wkrótce dołączą kolejne.

W pierwszych miesiącach tego roku działalność Grupy PHN nie ograniczała się jedynie do działalności czysto biznesowej. Polski Holding Nieruchomości aktywnie wspiera trwającą walkę z epidemią koronawirusa. Spółka przekazała Fundacji Hotele dla Medyków darowiznę w wysokości 1 mln PLN, dzięki czemu możliwe jest sfinansowanie pobytu personelu medycznego w hotelach oraz osób objętych kwarantanną, które muszą ją odbyć poza swoimi domami. Spółka zakupiła również ok. 20.000 szt. ochronnych maseczek jednorazowych polskiej produkcji w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracowników oraz przekazania na potrzeby służb medycznych.

 

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 150 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071;

Tel. +48 22 850 91 34;

E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071;

Tel. +48 22 850 91 34;

E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności