Znaczący wzrost efektywności zarządzania Grupą Kapitałową PHN

czwartek, Listopad 9, 2017 - 11:37

W okresie od stycznia 2016 r. do października br. Grupa Kapitałowa PHN osiągnęła znaczący wzrost wskaźników efektywności zarządzania m.in. w obszarach: efektywności najmu, realizacji programu inwestycyjnego, wskaźników finansowych, kontroli kosztów, a także ładu korporacyjnego.

W analizowanym okresie Grupa Kapitałowa PHN osiągnęła najniższy wskaźnik powierzchni niewynajętej w swojej sześcioletniej historii, uzyskując w październiku br. poziom 14,6%, co stanowi spadek o 43% w porównaniu ze styczniem roku ubiegłego (25,7%). Grupa Kapitałowa PHN zwiększyła również o 6% posiadaną powierzchnię GLA do 277.147 mkw. Wzrosła także ilość powierzchni w standardzie klasy A do 84.570 mkw., co stanowi wzrost o 42% w porównaniu do stycznia 2016 r. Dochodowość nieruchomości pozostających w portfelu wzrosła do 5,7% (dane z czerwca 2017 r.), co jest równe wzrostowi o 14% w stosunku do grudnia 2015 r. Zannualizowany zysk operacyjny (stanowiący dwukrotność danych za pierwsze półrocze 2017 r., dane nie stanowią prognozy Grupy Kapitałowej PHN) kształtuje się na poziomie 83 mln PLN, co stanowi wzrost o 38% w porównaniu do 2015 r.

Grupa Kapitałowa PHN intensywnie realizuje również plan inwestycyjny - prowadzone są prace rozbiórkowe w dwóch lokalizacjach pod nowe inwestycje: nowoczesny budynek biurowy klasy A przy ul. Świętokrzyskiej 36 oraz kompleks hotelowy Moxy i Residence Inn przy al. Wilanowskiej 372. W okresie od stycznia 2016 r. do października br. pięć inwestycji Grupy Kapitałowej PHN otrzymało prawomocne pozwolenia na budowę. Do października br. wybudowane zostało również ok. 15.000 mkw. powierzchni magazynowej w ramach I etapu projektu Hillwood & PHN Pruszków dla Cosentino i Westwing. Jeszcze w tym roku Grupa Kapitałowa PHN rozpocznie prace budowlane dwóch inwestycji mieszkaniowych - luksusowego kompleksu apartamentów Yacht Park w Gdyni oraz I etap osiedla mieszkaniowego Vis a Vis Wola.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zaledwie w przeciągu półtora roku Grupa Kapitałowa PHN znacząco poprawiła wskaźniki efektywności. Jest to równoznaczne z tym, że sukcesywnie realizujemy nasze plany w zakresie dążenia do zwiększania efektywności zarządzanym majątkiem. Intensyfikujemy działania związane ze zwiększaniem poziomu wynajętej powierzchni, jak również realizacją programu inwestycyjnego. Mamy świadomość, że przed nami jeszcze wiele do zrobienia, dlatego będziemy kontynuowali nasze działania tak, aby osiągać kolejne cele wyznaczane przez Strategię Grupy Kapitałowej PHN na lata 2017-2023. - powiedział Maciej Jankiewicz, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. 

***

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

 

***

Dodatkowych informacji udziela

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071;

Tel. +48 22 850 91 34;

E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl