Zakończenie negocjacji dotyczących przejęcia spółki DORACO

piątek, Marzec 2, 2018 - 07:51

Na chwilę obecną, po przeprowadzonych negocjacjach, strony postanowiły zrezygnować z finalizacji transakcji przejęcia spółki Korporacja Budowalna DORACO Sp. z o.o. Zarówno Grupa Kapitałowa PHN, jak i Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o. będą kontynuowały współpracę, a przedmiotowa decyzja nie wpływa na realizację inwestycji mieszkaniowej Yacht Park w Gdyni i spółka DORACO pozostaje Generalnym Wykonawcą projektu.

Zakończyliśmy negocjacje dotyczące włączenia spółki Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o. do Grupy Kapitałowej PHN. Wspólnie podjęliśmy decyzję o zakończeniu prac przy tej transakcji. Na chwilę obecną DORACO pełni funkcje generalnego wykonawcy inwestycji realizowanej przez Grupę Kapitałową PHN - Yacht Park w Gdyni. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej współpracy i liczymy, że wkrótce będzie ona dotyczyła również realizacji innych inwestycji. Spółce DORACO życzymy dalszych sukcesów oraz kolejnych kontraktów. - powiedział Maciej Jankiewicz, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

DORACO w ostatnich latach znacznie zwiększyła zasięg swojej działalności, a współpraca z jednym z największych graczy na rynku nieruchomości - Polskim Holdingiem Nieruchomości - to szansa na obustronny rozwój. Aktualnie jesteśmy w trakcie realizacji inwestycji Yacht Park, która zakłada powstanie kompleksu apartamentów. To niewątpliwie jeden z najbardziej prestiżowych projektów mieszkaniowych w Polsce. Cieszymy się, że wspólnie możemy przyczyniać się do jej powstania. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy podejmować dalsze realizacje. - powiedziała Andżelika Cieślowska,Prezes Zarządu Korporacji Budowlanej DORACO Sp. z o.o.

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o. jest uznaną i doświadczoną spółką, której podstawowym przedmiotem działalności jest świadczenie usług budowlano-montażowych na zasadzie generalnego wykonawstwa. Firma jest liderem na rynku budowlanym Pomorza, a w ostatnich latach znacznie zwiększyła zasięg swojej działalności i swoje usługi wykonuje na terenie całego kraju. W ciągu 25 lat firma była zaangażowana w wiele istotnych projektów inwestycyjnych m.in. budowę Centrum Marszałkowska w Warszawie (teren dawnego Domu Handlowego Sezam), budowę Nadbrzeża Szczecińskiego w Porcie Gdańsk, budowę terminali lotnisk w Gdańsku i Bydgoszczy czy budowę osiedla Marii Ludwiki w Sopocie.

 

***

Dodatkowych informacji udziela

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34, E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl