Yacht Park & Marina Yacht Park Grupy PHN wśród finalistów międzynarodowego konkursu MIPIM Awards 2021

środa, Czerwiec 16, 2021 - 08:57

Gdyński projekt Yacht Park & Marina Yacht Park, Grupy Polskiego Holdingu Nieruchomości znalazł się wśród czterech finalistów nominowanych do prestiżowej nagrody międzynarodowego konkursu Le Marché International des Professionnels de L'immobilier (MIPIM) Awards 2021 w kategorii „Best Cultural and Sports Infrastructure”. Yacht Park & Marina Yacht Park powalczy o główną nagrodę z projektami z cypryjskiej Nikozji, Rezekne na Łotwie oraz Colorado Springs w USA.

Zwycięzcy konkursu w poszczególnych kategoriach zostaną ogłoszeni na początku września na uroczystej gali w czasie trwania najważniejszych globalnych targów nieruchomości MIPIM w Cannes. Nagrody przyznawane są w 12 kategoriach, a sam konkurs ma na celu uhonorowanie najwybitniejszych, unikatowych i innowacyjnych projektów nieruchomościowych na świecie, zarówno tych już zrealizowanych, jak i dopiero planowanych. Nagrody są wręczane od 1991 roku. W tym roku do konkursu zgłoszono łącznie 172 projekty z 36 krajów. W finale konkursu znalazły się dwa projekty z Polski, oprócz Yacht Park & Marina Yacht Park, o nagrodę powalczy także Elektrowania Powiśle.

- W centrum Gdyni stworzyliśmy unikatowy na skalę Europy, elegancki i nowoczesny kompleks, który przekształcił tę część miasta w tętniącą życiem dzielnicę nadmorską, otwartą dla mieszkańców, turystów i żeglarzyZ wielką radością przyjęliśmy informację, iż nasze wysiłki zostały docenione w tak prestiżowym i ważnym konkursie jak MIPIM - powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Yacht Park & Marina Yacht Parkto projekt usytuowany na gdyńskim Molo Rybackim. Inwestycja składa się z kompleksu sześciu wysokiej klasy apartamentowców mieszkalnych z aleją spacerową, butikami i restauracjami oraz z nowoczesnej mariny jachtowej, która poprzez swój design, wyposażenie, najbardziej wyśrubowane standardy technologiczne, proekologiczne, a także przyjazność dla osób niepełnosprawnych, wyznacza światowy poziom w swej kategorii.

Pozostałe inwestycje nominowane w tym roku do nagrody MIPIM w kategorii „Best Cultural and Sports Infrastructure” to: Cyprus International University Masterplan, Sports Complex, oraz United States Olympic & Paralympic Museum.

 

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 155 nieruchomości i ok. 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności