Wzrost wyników finansowych Grupy PHN po III kwartałach 2021 r.

czwartek, Listopad 25, 2021 - 07:33

W pierwszych trzech kwartałach 2021 r. Grupa Kapitałowa PHN poprawiła wyniki finansowe dzięki dalszej dywersyfikacji działalności deweloperskiej i kontroli kosztów. Zysk netto wyniósł 43,7 mln PLN wobec 0,1 mln PLN w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Wynik z najmu wzrósł do 79,4 mln PLN, a wynik z  działalności deweloperskiej do 34,2 mln PLN. Poprawa wyników miała miejsce dzięki wzrostowi wyników z najmu, działalności deweloperskiej oraz utrzymywaniu w ryzach kosztów. Celem strategicznym Grupy PHN pozostaje zwiększanie wartości spółki i dalsza poprawa efektywności.

Wyniki finansowe po trzech kwartałach potwierdzają, że Grupa PHN znajduje się w stabilnej sytuacji finansowej. Mamy silne fundamenty, dzięki którym jesteśmy gotowi do realizacji ambitnych zadań powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Prowadzimy zdywersyfikowaną działalność, która pozwala nam na wzmacnianie naszej pozycji w różnych segmentach i korzystania z nadarzających się okazji rynkowych. Ważny wpływ na nasz wynik ma działalność deweloperska. W przyszłym roku spodziewamy się zakończenia kolejnych inwestycji mieszkaniowych – dodał Marcin Mazurek.

Spółka uważnie obserwuje zmiany na rynku nieruchomości, w tym w obszarze najmu, elastycznie dostosowując swoją ofertę do zmieniających się potrzeb klientów wynikających z funkcjonowania przedsiębiorstw w trakcie pandemii. Portfel Grupy PHN obejmuje ponad 150 aktywów nieruchomościowych o wartości rynkowej ok. 3,4 mld PLN, co plasuje spółkę w czołówce największych firm deweloperskich w Polsce.

PHN z powodzeniem realizuje inwestycje w segmencie nieruchomości komercyjnych, w tym kluczowych projektów biurowych SKYSAWA i INTRACO Prime w Warszawie. Prace na tych budowach prowadzone są zgodnie z harmonogramami. Planowany termin ukończenia wieży SKYSAWA to trzeci kwartał 2022 r. Niższa 9-piętrowa część kompleksu zostanie oddana do użytkowania w bieżącym roku. W przypadku INTRACO Prime, którego oddanie do użytku planowane jest na początek przyszłego roku, podpisano już pierwszą umowę najmu, a z kolejnymi klientami toczą się zaawansowane rozmowy.

W ramach strategii dywersyfikacji działalności, Grupa PHN szybko umacnia swoją pozycję w segmencie budownictwa mieszkaniowego. Oprócz inwestycji mieszkaniowej INSTA 21 PHN kontynuuje budowę Osiedla Olimpijczyk w Łodzi oraz osiedla Młoda Białołęka w Warszawie. Spółka rozpoczęła także postępowania na wybór generalnych wykonawców dla kolejnych inwestycji mieszkaniowych - osiedla Kolejowa 19 w Warszawie, Zielony Miłostów we Wrocławiu oraz drugiego etapu osiedla Młoda Białołęka. W najbliższych planach spółki jest także rozpoczęcie prac przy budowie nowego osiedla w Bydgoszczy przy ulicy Nakielskiej.

Strategia rozwoju PHN zakłada także dalsze inwestycje w segmencie magazynowym i hotelowym. Wraz z rozwojem usług e-commerce spółka dostrzega rosnące zainteresowanie klientów najmem wysokiej klasy nieruchomości magazynowych zlokalizowanych w atrakcyjnych miejscach w Polsce. W tym roku spółka podpisała z firmą MAZOP aneks dotyczący najmu powierzchni w parku magazynowym w Pruszkowie, w wyniku którego powierzchnia tego centrum logistycznego została wynajęta w całości.

Ważnym wydarzeniem dla Grupy PHN była nominacja dla gdyńskiego projektu Yacht Park & Marina Yacht Park, który znalazł się wśród się wśród czterech finalistów nominowanych do prestiżowej nagrody międzynarodowego konkursu Le Marché International des Professionnels de L'immobilier (MIPIM) Awards 2021 w kategorii „Best Cultural and Sports Infrastructure”.

Spółka promuje także najwyższe zielone standardy na rynku nieruchomości. Prowadzone projekty są przyjazne ludziom i środowisku, planowane i budowane według zasad zrównoważonego rozwoju. Nawet mniej kosztowne działania, jak powstawanie łąk kwietnych w miejscu przyszłych inwestycji, ograniczają występowanie wysp ciepła w mieście oraz wzmacniają ekosystem. Przykładem jest powstająca łąka na warszawskiej Woli, która została zasiana przez PHN w miejscu przyszłej inwestycji biurowej.

 

***

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 150 nieruchomości i ok. 600 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności