Wysoki wzrost zysku netto Grupy Kapitałowej PHN w trzecim kwartale 2019 r.

środa, Listopad 20, 2019 - 19:40

Grupa Kapitałowa PHN konsekwentnie osiąga bardzo dobre wyniki finansowe. Po trzech kwartałach 2019 r. wypracowano 43,8 mln PLN zysku netto, o ponad 15 proc. więcej niż rok wcześniej. Grupa kontynuowała realizację programu inwestycyjnego, prowadząc prace budowalne dla pięciu projektów i przygotowując rozpoczęcie kolejnych.

W okresie trzech kwartałów 2019 r. Grupa Kapitałowa PHN zanotowała przychody z najmu w wysokości 127,6 mln PLN w porównaniu do 119,5 mln PLN w analogicznym okresie ubiegłego roku. W efekcie powyższego wynik z najmu w okresie sprawozdawczym wzrósł o ponad 16 proc. niż rok wcześniej. Przyczynił się do tego m.in. zakup dwóch nowoczesnych biurowców na warszawskim Wilanowie, które Grupa Kapitałowa PHN nabyła 1 lipca br. Skorygowana EBITDA wyniosła 50,0 mln PLN, co oznacza poprawę o niemal 10 proc. w porównaniu do trzech kwartałów ubiegłego roku.

Konsekwentnie zwiększamy skalę naszego biznesu, co widać m.in. we wzroście przychodów z najmu, jak i oczywiście w wyniku netto Grupy PHN. Mamy solidną bazę do dalszego wzrostu w kolejnych kwartałach, a coraz lepsze rezultaty finansowe pozwalają nam na realizowanie strategicznych projektów, które są tak ważne dla przyszłości naszej firmy - powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. 

W minionym okresie Grupa Kapitałowa PHN kontynuowała prace budowalne dla pięciu projektów inwestycyjnych - stołecznej SKYSAWY, kompleksu apartamentów Yacht Park w Gdyni oraz osiedla mieszkaniowego VIS À VIS WOLA, a także projektów logistycznych HILLWOOD&PHN PRUSZKÓW i hali magazynowej w Świebodzinie. Przełom 2019 r. i 2020 r. to czas kiedy Grupa Kapitałowa PHN zamierza rozpocząć także dwie kolejne inwestycje biurowe w Warszawie - INTRACO Prime i biurowiec przy al. Prymasa Tysiąclecia 83 oraz kolejną w Gdyni - Marina Office. Na początku 2020 r. planowane jest również rozpoczęcie budowy pierwszego etapu osiedla mieszkaniowego Młoda Białołęka. Postępowania na wybór generalnych wykonawców dla tych inwestycji są obecnie finalizowane.

Chciałbym podkreślić, że w mojej ocenie intensyfikacja programu inwestycyjnego jest kolejnym potwierdzeniem, że nasza spółka uzyskuje oczekiwaną dynamikę wzrostu i realizuje od dawna zapowiadane działania. Już na wiosnę przyszłego roku kolejne nasze projekty będą w trakcie realizacji - dodał Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. 

Sprzedaż mieszkań w ramach wszystkich projektów jest na bardzo zadowalającym poziomie - w ramach pierwszego etapu inwestycji VIS À VIS WOLA I sprzedanych zostało 100 proc. mieszkań dostępnych w tym etapie. W ramach drugiego etapu, sprzedanych zostało 81 proc. mieszkań. W ramach inwestycji Yacht Park sprzedanych lub zarezerwowanych zostało 73 proc. apartamentów. PHN przygotowuje również kilka kolejnych deweloperskich projektów mieszkaniowych m.in. Młoda Białołęka na warszawskiej Białołęce, we Wrocławiu przy ul. Zatorskiej, a także w Łodzi przy ul. Kusocińskiego.

Na początku lipca PHN sfinalizował transakcję nabycia od Grupy Polnord dwóch nowoczesnych budynków biurowych w kompleksie „Wilanów Office Park” - Betheone i Befree. Wartość transakcji wyniosła 30,8 mln EUR, co pozwoliło na zwiększenie powierzchni biurowej o ponad 17 tys. mkw. Biurowce charakteryzują się bardzo dobrą lokalizacją oraz wysokim standardem oferowanej powierzchni. Są certyfikowane nowoczesnymi standardami ekologicznymi.

W trzecim kwartale br. PHN uplasował pierwszą emisję 4-letnich obligacji o łącznej wartości nominalnej 160 mln PLN. Uzyskane z emisji środki przeznaczone zostaną na realizację programu inwestycyjnego - w szczególności takich projektów jak budynek SKYSAWA czy INTRACO Prime w Warszawie, jak również nowoczesnego zespołu biurowego Marina Office w Gdyni. Bankami obsługującymi program obligacji PHN są PKO Bank Polski S.A., Bank Pekao S.A., BNP Paribas Bank Polska S.A. oraz Santander Bank Polska S.A. W budowie książki popytu uczestniczyli inwestorzy finansowi, z których większość stanowiły fundusze inwestycyjne. Obligacje serii A, każda o wartości nominalnej wynoszącej 1.000 PLN, są obligacjami niezabezpieczonymi z terminem wykupu przypadającym w czerwcu 2023 r. Są oprocentowane według zmiennej stopy procentowej równej stawce WIBOR 6M powiększonej o marżę w wysokości 2,4 procent. W ostatnim tygodniu sierpnia obligacje Polskiego Holdingu Nieruchomości zadebiutowały w Alternatywnym Systemie Obrotu Catalyst prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych.

 

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowych informacji udziela

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności