WYBURZENIA BUDYNKU PRZY AL. WILANOWSKIEJ 372 POD INWESTYCJĘ HOTELOWĄ

czwartek, Listopad 23, 2017 - 16:51

Wyburzenia obecnego budynku przy al. Wilanowskiej 372 w Warszawie wkroczyły w kolejną fazę - wyburzeń mechanicznych. Dotychczas prowadzone były prace przygotowawcze oraz roboty związane z demontażem warstw elewacyjnych, okien, drzwi i warstw podłogowych w budynku.

Po wykonaniu ww. robót kolejnym etapem będzie rozbiórka przy użyciu ciężkiego sprzętu. Prace rozpoczęły się od części wschodniej budynku. Rozbiórka realizowana jest zgodnie z przyjętym harmonogramem i powinna zakończyć się do końca 2017 r.

W miejscu rozbieranego budynku przy al. Wilanowskiej 372, położonego w strategicznym miejscu na biznesowej mapie Warszawy - tuż obok Galerii Mokotów - Grupa Kapitałowa PHN będzie realizowała projekt hotelowy o łącznej powierzchni ok. 15,5 tys. mkw. Koncept hotelowy składający się z ok. 300 pokoi będzie połączeniem dwóch marek światowego operatora Marriott Intercontinental: MOXY (ok. 200 pokoi) oraz RESIDENCE INN (ok. 100 pokoi). Projekt ubiega się o certyfikat zrównoważonego budownictwa LEED, który przyznawany jest obiektom wyróżniającym się wysoką jakością zastosowanych rozwiązań i materiałów. Zespół hotelowy będzie charakteryzował się poszanowaniem środowiska, niską emisją szkodliwych substancji, a także oszczędnością wody i energii.

Wchodzimy w kolejną fazę realizacji ambitnych planów inwestycyjnych, które wynikają ze Strategii Grupy Kapitałowej PHN na lata 2017-2023. Poza rozbiórką budynku przy al. Wilanowskiej 372, wyburzamy również budynek przy ul. Świętokrzyskiej 36 pod naszą flagową inwestycję biurową. Prowadzimy również intensywne prace związane z realizacją projektów mieszkaniowych. W ramach inwestycji Yacht Park kontynuujemy proces rezerwacji wybranych lokali oraz finalizujemy przetarg na wybór Generalnego Wykonawcy. W przypadku zespołu mieszkaniowego VIS À VIS WOLA rozpoczęliśmy budowę osiedla, a w połowie listopada uruchomiliśmy sprzedaż pierwszych lokali. Zakończyliśmy także budowę ok. 15 tys. mkw. powierzchni magazynowej na potrzeby nowych najemców projektu logistycznego Hillwood & PHN Pruszków - Grupie Cosentino oraz Westwing. Aktualnie oczekujemy na wydanie pozwolenia na użytkowanie. - powiedział Maciej Jankiewicz, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

 

 

  

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

***

Dodatkowych informacji udziela

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071;

Tel. +48 22 850 91 34;

E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl