Wiecha na Osiedlu Olimpijczyk – łódzkiej inwestycji Grupy PHN

środa, Lipiec 14, 2021 - 16:13

Niespełna dziesięć miesięcy od rozpoczęcia budowy, nad osiedlem powstającym przy ul. Kusocińskiego 115 i 117 w Łodzi zawisła symboliczna wiecha. Oznacza to, że zakończono prace konstrukcyjne, a budynki osiągnęły swoją docelową wysokość. Nabywców znalazło już ponad 90 proc. mieszkań.

Inwestycja Grupy PHN realizowana jest w dzielnicy Polesie, w odległości około 6 kilometrów od centrum Łodzi. Osiedle Olimpijczyk to komfortowe miejsce do zamieszkania w bezpośrednim otoczeniu terenów zielonych oraz w pobliżu ogrodu botanicznego, aquaparku i hali widowiskowej. Z terenu osiedla jest także łatwy i szybki dostęp do centrum medycznego, poczty, licznych sklepów i placówek oświatowych.

To ważny moment, który przybliża nas do oddania mieszkań ich nowym właścicielom. Bardzo nas cieszy tak duże zainteresowanie ze strony klientów, co w obliczu rosnącej konkurencji na rynku mieszkaniowym jest dla nas ogromnym sukcesem. W planach mamy uruchomienie nowych inwestycji mieszkaniowych w innych dużych miastach – powiedział Tomasz Górnicki, Wiceprezes ds. inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości.

- Unibep S.A. od lat z dobrym skutkiem buduje osiedla mieszkaniowe. Jesteśmy znaczącym generalnym wykonawcą takich inwestycji w Warszawie i Poznaniu, dlatego cieszy nas, że swoje kompetencje przenosimy na kolejne rynki, w tym przypadku rynek łódzki. Bardzo dobrze układa się nam współpraca z inwestorem osiedla Olimpijczyk, czyli PHN S.A., dlatego wierzymy, że będziemy ją rozwijać przy kolejnych projektach – stwierdził Krzysztof Mikołajczyk, wiceprezes zarządu Unibep S.A., Dyrektor Budownictwa.

Osiedle Olimpijczyk powstaje na powierzchni 1 ha gdzie realizowane są dwa budynki o łącznej powierzchni użytkowej (PUM) 8.400 mkw. W sumie zbudowanych zostanie 166 mieszkań o funkcjonalnych i atrakcyjnych w adaptacji rozkładach. Przeważają lokale o średnich metrażach -  40-60 mkw. Mieszkania usytuowane na parterze posiadają własne ogródki, a położone wyżej loggie i balkony. Zakończenie inwestycji jest planowane na drugi kwartał 2022 r.

Oprócz Osiedla Olimpijczyk Grupa PHN realizuje obecnie także budowę osiedla Młoda Białołęka na warszawskiej Białołęce oraz Insta 21 w dzielnicy Włochy. Zakończenie tych projektów przewidziane jest w przyszłym roku, a łączna pula mieszkań na sprzedaż to niemal 430 lokali.

Dla Grupy PHN dywersyfikacja działalności oraz zwiększanie obecności w segmencie mieszkaniowym to istotne elementy strategii rozwoju. W przyszłym roku planujemy rozpoczęcie nowych inwestycji mieszkaniowych Warszawie, Bydgoszczy oraz we Wrocławiu przy ul. Zatorskiej – dodał Tomasz Górnicki.

 

*** 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i ok. 600 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Unibep S.A.

Unibep S.A. jest jednym z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce. Działa w różnych segmentach branży budowlanej. Jest generalnym wykonawcą w Polsce i za granicą (działa na rynkach: białoruskim i ukraińskim), posiada największą w Polsce fabrykę domów modułowych (sprzedaje je głównie do krajów skandynawskich), działa w drogownictwie (buduje drogi głównie na terenie woj. podlaskiego), a poprzez swoją spółkę Budrex realizuje i remontuje mosty na terenie całego kraju oraz prowadzi działalność deweloperską w Warszawie, Poznaniu, Radomiu i Bielsku Podlaskim. Od 2008 roku spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowych informacji udziela:

 Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela:

 Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności