Wiecha na kolejnej inwestycji mieszkaniowej Grupy PHN

środa, Październik 6, 2021 - 15:40

Sprawnie i szybko postępują prace budowlane na nowym osiedlu INSTA 21 wznoszonym przez Grupę Polskiego Holdingu Nieruchomości przy ulicy Instalatorów 21 w Warszawie. Na terenie inwestycji została zawieszona symboliczna wiecha, co oznacza, że zostały zakończone prace konstrukcyjne, a budynek osiągnął swoją docelową wysokość.

Na osiedlu położonym w warszawskiej dzielnicy Włochy powstaje 87 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej (PUM) ok. 4 tys. mkw. Nabywców znalazła już większość mieszkań. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na III kwartał przyszłego roku.

– Prace budowlane na osiedlu INSTA 21 przebiegają zgodnie z harmonogramem. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem klientów ze względu na atrakcyjną lokalizację, jak również wysoką jakość wykonania. - powiedział Tomasz Górnicki, wiceprezes ds. inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Nowa inwestycja PHN zlokalizowana jest w pobliżu Parku Szczęśliwickiego z czynnym przez cały rok wyciągiem narciarskim oraz z letnim kompleksem odkrytych basenów. Oprócz terenów zielonych, blisko osiedla znajdują się liczne sklepy i punkty usługowe, a także centrum handlowe. Mieszkania mają funkcjonalne i łatwe w adaptacji rozkłady. Przeważają lokale dwu i trzypokojowe o powierzchni od 40 mkw. do 70 mkw. Mieszkańcy do swojej dyspozycji będą mieli także miejsca postojowe w podziemnym garażu i komórki lokatorskie. W budynku znajdą się także trzy lokale usługowe.

- To kolejna nasza inwestycja w dynamicznie rozwijającym się segmencie budownictwa mieszkaniowego. W planach mamy kolejne projekty, nad którymi intensywnie pracujemy -  dodał Tomasz Górnicki.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Chemobudowa - Kraków, firma z Grupy Kapitałowej PHN. Spółka ma duże doświadczenie w realizacji budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej, rekreacyjnych oraz sportowych.

- Chemobudowa - Kraków S.A., firma z ponad 70 letnim doświadczeniem, od dłuższego czasu nie gościła na rynku warszawskim. Cieszy nas, że Grupa PHN umożliwiła nam tą inwestycją powrót na ten rynek i dzięki tem możemy rozpocząć działalność naszego oddziału w Warszawie. Myślę, że jest to pierwszy zwiastun następnych zleceń od tego inwestora i w ten sposób zwiększania pozycji Grupy PHN na rynku budowlanym w Polsce.
- powiedział Andrzej Wyszyński, Prezes Zarządu Chemobudowa - Kraków S.A.

W ramach strategii dywersyfikacji działalności, Grupa PHN szybko umacnia swoją pozycję w segmencie budownictwa mieszkaniowego. Oprócz inwestycji mieszkaniowej INSTA 21 spółka kontynuuje budowę Osiedla Olimpijczyk w Łodzi oraz osiedla Młoda Białołęka w Warszawie. Spółka rozpoczęła także postępowania na wybór generalnych wykonawców dla kolejnych inwestycji mieszkaniowych - osiedla Kolejowa 19 w Warszawie, Zatorska we Wrocławiu oraz drugiego etapu osiedla Młoda Białołęka. W najbliższych planach spółki jest także rozpoczęcie prac przy budowie nowego osiedla w Bydgoszczy przy ulicy Nakielskiej.

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 154 nieruchomości i ok. 600 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności