Szybkie tempo budowy osiedla Młoda Białołęka, nowego projektu Grupy PHN

czwartek, Październik 28, 2021 - 16:00

Polski Holding Nieruchomości dynamicznie rozwija działalność w segmencie budownictwa mieszkaniowego. Na budowie osiedla Młoda Białołęka generalny wykonawca rozpoczyna prace wykończeniowe elewacji, a także roboty instalacyjne. Po dziewięciu miesiącach od rozpoczęcia prac na szczycie jednego z budynków zawisła symboliczna wiecha, co oznacza, że został zakończony etap robót konstrukcyjnych osiedla.

Inwestycja jest realizowana przy ulicy Geodezyjnej 72 w warszawskiej dzielnicy Białołęka, z łatwym dostępem do infrastruktury miejskiej. Osiedle ma dogodne połączenie komunikacją miejską z pierwszą i drugą i linią metra, a dojazd do centrum ułatwia także położona w pobliżu trasa S8.

To ważne wydarzenie, które przybliża nas do przekazania mieszkań ich nowym właścicielom. Na warszawskiej Białołęce wznosimy nowoczesne osiedle mieszkaniowe, oferujące zróżnicowane metraże z ciekawymi rozkładami jak również funkcjonalne przestrzenie wspólne z placami zabaw oraz terenami zielonymi. Wszystko z myślą o tym, aby osiedle Młoda Białołęka zapewniło komfort zarówno rodzinom z dziećmi, jak i osobom żyjącym w pojedynkę - powiedział Tomasz Górnicki, wiceprezes ds. inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Jako Generalny Wykonawca jesteśmy zadowoleni z postępu prac na inwestycji Młoda Białołęka. Zawieszenie wiechy będącej zwieńczeniem stanu surowego I etapu osiedla przy ulicy Geodezyjnej, świadczy o tym, że prace postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem. Osiągnęliśmy to pomimo trudnej sytuacji związanej z dostępnością materiałów budowlanych na rynku. Obecna dynamika prac pozwala nam stwierdzić, że pewnym krokiem zmierzamy do zakończenia inwestycji  – powiedziała Magdalena Skiba, członek zarządu Spółki Alfa-Bet Polska.

Architekturę osiedla stanowi kameralna zabudowa z budynkami o czterech kondygnacjach naziemnych i jedną podziemną. Mieszkania na wyższych kondygnacjach wyposażone będą w obszerne balkony, zaś lokale na parterze w duże ogródki o powierzchni ponad 100 mkw. Mieszkania mają funkcjonalne i łatwe w adaptacji rozkłady. Na terenie osiedla przewidziany jest także lokal z przeznaczeniem na klub malucha.

W ramach tego etapu inwestycji powstaje ponad 170 mieszkań o metrażach od 35 mkw. do 80 mkw. Przekazanie gotowych lokali jest planowane na trzeci kwartał przyszłego roku. Docelowo osiedle będzie realizowane w trzech etapach.

W naszej strategii rozwoju niezwykle istotna jest dywersyfikacja działalności. Szczególnie szybko rośnie segment mieszkaniowy. Oprócz inwestycji Młoda Białołęka prowadzimy zaawansowane prace budowlane na Osiedlu Olimpijczyk w Łodzi oraz INSTA 21 w warszawskiej dzielnicy Włochy. Rozpoczęliśmy także postępowania na wybór generalnych wykonawców dla naszych kolejnych inwestycji mieszkaniowych – dodał Tomasz Górnicki.

 

 ***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia niemal 160 nieruchomości i ok. 600 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

ALFA-BET POLSKA

Spółka ALFA-BET POLSKA od ponad 10 lat prowadzi inwestycje na zasadach generalnego wykonawstwa, świadcząc wysokiej klasy usługi budowlane dla deweloperów, instytucji publicznych oraz inwestorów indywidualnych poprzez kompleksowe przygotowanie i realizację obiektów budownictwa kubaturowego. Z powodzeniem realizuje inwestycje w Warszawie, Poznaniu i Łodzi. Spółka ma w swoim portfolio między innymi inwestycje mieszkaniowe, biurowe, handlowe, czy użyteczności publicznej. 

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

kom. +48 721 000 071;

Tel. +48 22 850 91 34;

 e-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

kom. +48 721 000 071;

Tel. +48 22 850 91 34;

 e-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności