Stabilne wyniki finansowe Grupy PHN w pierwszym półroczu

czwartek, Wrzesień 16, 2021 - 08:20

W pierwszym półroczu 2021 r. Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Nieruchomości po raz kolejny osiągnęła stabilne wyniki finansowe dzięki dalszej dywersyfikacji działalności deweloperskiej i konsekwentnej kontroli kosztów. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku zysk netto Grupy PHN wyniósł 33,2 mln PLN.

Przychody z najmu wzrosły do 94,3 mln PLN, a tym samym wynik z najmu wzrósł do 53,3 mln PLN. Wynik z działalności deweloperskiej kształtował się na poziomie 30,6 mln PLN, natomiast skorygowana EBITDA Grupy PHN wyniosła 60,9 mln PLN. Poprawa wyników miała miejsce dzięki utrzymaniu stabilnych wyników z najmu, działalności deweloperskiej oraz utrzymywaniu w ryzach kosztów. Celem strategicznym Grupy PHN pozostaje zwiększanie wartości spółki i dalsza poprawa efektywności.

Pomimo trudnych warunków makroekonomicznych wywołanych przez pandemię koronawirusa, Grupa PHN pozostaje w dobrej sytuacji finansowej. Mamy silne fundamenty, które pozwalają z ostrożnym optymizmem patrzeć w przyszłość – powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Grupa PHN prowadzi zdywersyfikowaną działalność, która pozwala elastycznie reagować na sytuację rynkową, a wraz z poprawą koniunktury realizować ambitne plany inwestycyjne – dodał Marcin Mazurek.

Spółka uważnie monitoruje tendencje w obszarze najmu nieruchomości, elastycznie dostosowując swoją ofertę do zmieniających się potrzeb klientów związanych z funkcjonowaniem przedsiębiorstw podczas pandemii. Portfel Grupy PHN obejmuje obecnie 157 aktywa nieruchomościowe o łącznej wartości ponad 3,3 mld PLN, co plasuje PHN w czołówce największych firm deweloperskich w Polsce.

W pierwszym półroczu Grupa PHN kontynuowała inwestycje w segmencie nieruchomości komercyjnych, w tym kluczowych projektów biurowych SKYSAWA i INTRACO Prime w Warszawie. Prace na tych budowach prowadzone są zgodnie z harmonogramem. Planowany termin ukończenia wieży SKYSAWA to trzeci kwartał 2022 roku. Niższa 9-piętrowa część kompleksu zostanie oddana do użytkowania w bieżącym roku. W przypadku INTRACO Prime, którego oddanie do użytku planowane jest na początek przyszłego roku, podpisano już pierwsze umowy najmu, a z kolejnymi klientami toczą się zaawansowane rozmowy.

Grupa PHN dynamicznie rozwija także działalność w segmencie budownictwa mieszkaniowego. W tym roku rozpoczęto inwestycję mieszkaniową INSTA 21 w warszawskiej dzielnicy Włochy. Jednocześnie PHN kontynuuje budowę Osiedla Olimpijczyk w Łodzi oraz osiedla Młoda Białołęka w Warszawie. Spółka rozpoczęła także postępowania na wybór generalnych wykonawców dla kolejnych inwestycji mieszkaniowych - osiedla Kolejowa 19 w Warszawie, Zatorska we Wrocławiu oraz drugiego etapu osiedla Młoda Białołęka. W najbliższych planach spółki jest także rozpoczęcie prac przy budowie nowego osiedla w Bydgoszczy przy ulicy Nakielskiej.

Strategia rozwoju PHN zakłada także dalsze inwestycje m.in. w segmencie magazynowym. Wraz z rozwojem usług e-commerce spółka dostrzega rosnące zainteresowanie klientów najmem wysokiej klasy nieruchomości magazynowych zlokalizowanych w atrakcyjnych miejscach w Polsce. W tym roku spółka podpisała z firmą MAZOP aneks dotyczący najmu powierzchni w parku magazynowym w Pruszkowie, w wyniku którego powierzchnia tego centrum logistycznego została wynajęta w całości.

Ważnym wydarzeniem dla grupy Polskiego Holdingu Nieruchomości była nominacja dla gdyńskiego projektu Yacht Park & Marina Yacht Park, który znalazł się wśród się czterech finalistów nominowanych do prestiżowej nagrody międzynarodowego konkursu Le Marché International des Professionnels de L'immobilier (MIPIM) Awards 2021 w kategorii „Best Cultural and Sports Infrastructure”.

 

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 154 nieruchomości i ok. 600 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności