Przychody z najmu Grupy Kapitałowej PHN wzrosły do 113,6 mln zł w III kwartale 2016

wtorek, Listopad 15, 2016 - 17:02

Przychody z najmu Grupy Kapitałowej PHN wzrosły w trzech kwartałach 2016 roku do 113,6 mln zł wobec 92,9 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 22,3%. W minionym kwartale Grupa prowadziła zaawansowane prace nad nowymi projektami komercyjnymi, które w ciągu najbliższych lat wzbogacą portfel nieruchomości Spółki.

Znaczącą poprawę zanotowała EBITDA, która w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosła o ponad 16% do sumy 38,8 mln PLN, a skorygowana EBITDA zanotowała wzrost o blisko 73% do sumy 38,9 mln PLN. Koszty administracyjne spadły rok do roku o 2,2 mln PLN tj. o 9.5%.

Intensyfikujemy działania w zakresie przygotowania nowych inwestycji oraz pracujemy nad zwiększaniem dochodowości naszych aktywów sukcesywnie obniżając tym samym wskaźnik pustostanów. Już wkrótce ruszą prace budowlane inwestycji mieszkaniowej zlokalizowanej w Warszawie przy al. Prymasa Tysiąclecia 83, a także budowa pierwszego etapu projektu Yacht Park w Gdyni. Na początku przyszłego roku rozpocznie się także rozbiórka istniejącego budynku przy ul. Świętokrzyskiej 36 - powiedział Maciej Jankiewicz, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

W III kwartale bieżącego roku PHN i ENEA nawiązały współpracę w zakresie sprzedaży energii elektrycznej przez ENEĘ do nieruchomości wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PHN. Współpraca będzie się odbywała z korzyścią dla obu firm - PHN zaoszczędzi na kupowanej energii elektrycznej a ENEA zyska dużego i stabilnego odbiorcę. Umowa na sprzedaż energii elektrycznej została zawarta na okres ponad 3 lat, tj. do dnia 31 grudnia 2019 r. szacowane jest, że podpisanie umowy pozwoli grupie kapitałowej PHN wygenerować oszczędności na łączną kwotę około 5,5 mln zł w czasie trwania umowy.

Po dniu bilansowym wydana została decyzja UOKIK, na mocy której uzyskana została zgoda na dokonanie koncentracji, polegającej na utworzeniu przez PHN i KGHM TFI S.A. wspólnego przedsiębiorcy. Nowa spółka będzie realizowała projekt biurowy w centrum Wrocławia przy al. Jana Pawła II, polegający na wybudowaniu dwóch nowoczesnych budynków klasy A z uzupełniającą funkcją handlowo-usługową o łącznej powierzchni ok. 33 tys. mkw.

Ponadto projekt Yacht Park usytuowany na gdyńskim Molo Rybackim będzie realizowany samodzielnie przez Grupę Kapitałową PHN. W ramach inwestycji powstanie luksusowy kompleks mieszkalny z nowoczesną przystanią jachtową oraz aleją spacerową z butikami i restauracjami. W październiku br. została podpisana umowa, na podstawie której Grupa Kapitałowa PHN odkupiła od mLocum S.A. udziały w spółce Apartamenty Molo Rybackie Sp. z o.o., realizującej inwestycję Yacht Park. Rozpoczęcie prac budowalnych planowane jest w 2017 r., zaś zakończenie inwestycji nastąpi w 2019 r.

***
Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości
Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

***
Dodatkowych informacji udziela:
Magdalena Kacprzak
tel. (22) 850 91 34
e-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl