PRZEKAZANIE PLACU BUDOWY GENERALNEMU WYKONAWCY INWESTYCJI YACHT PARK W GDYNI

piątek, Grudzień 29, 2017 - 16:43

Grupa Kapitałowa PHN oficjalnie przekazała Generalnemu Wykonawcy – Korporacji Budowlanej DORACO Sp. z o.o. - plac budowy pod realizację inwestycji Yacht Park zlokalizowanej na Molo Rybackim w Gdyni. Podpisanie protokołu przekazania placu budowy oznacza rozpoczęcie budowy oraz powierzenie wykonawcy odpowiedzialności za wszelkie czynności realizowane na terenie placu budowy.

Umowa z Korporacją Budowlaną DORACO Sp. z o.o. obejmuje realizację sześciu pięciokondygnacyjnych budynków mieszkalnych z usługami oraz garażami podziemnymi. W kontrakcie zawarte jest także wykonanie infrastruktury towarzyszącej.

W ramach inwestycji zlokalizowanej na gdyńskim Molo Rybackim przy ul. Arkadiusza Rybickiego 10 powstanie luksusowy kompleks apartamentów, składający się z sześciu pięciokondygnacyjnych budynków mieszkalnych z nowoczesną przystanią jachtową oraz aleją spacerową z butikami i restauracjami. Yacht Park dostarczy na gdyński rynek mieszkaniowy ponad 13 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym ok. 9,5 tys. powierzchni mieszkaniowej rozmieszczonej w 135 wysokiej klasy apartamentach. Lokale zlokalizowane na parterze budynków zostaną zaaranżowane pod działalność handlowo-usługową.

 

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

***

Dodatkowych informacji udziela

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071

Tel. +48 22 850 91 34

E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl