Powstańcza Kotwica na Intraco - PHN upamiętnia Powstanie Warszawskie

piątek, Lipiec 31, 2020 - 15:24

1 sierpnia na elewacji należącego do Grupy Kapitałowej PHN budynku Intraco pojawi się Powstańcza Kotwica – znak Polski Walczącej. W ten sposób spółka włączy się w obchody 76. rocznicy Powstania Warszawskiego. Polski Holding Nieruchomości S.A. jest społecznie odpowiedzialną i przywiązaną do tradycji instytucją, angażującą się w działania upamiętniające ważne dla Polaków wydarzenia.

Polski Holding Nieruchomości od lat bierze udział w projektach mające na celu uczczenie najważniejszych wydarzeń z historii Polski czy też pomoc weteranom powstania warszawskiego. Symbol Powstania Warszawskiego już po raz siódmy rozbłyśnie na budynku Intraco. Na ośmiu kondygnacjach między 30. a 37. piętrem warszawskiego biurowca przy ulicy Stawki 2 w 72 oknach włączone zostaną światła, które utworzą Powstańczą Kotwicę. Znak pamięci o powstańcach warszawskich i mieszkańcach miasta będzie widoczny z odległości nawet 5 kilometrów.

Co roku oddajemy hołd bohaterom walk o wyzwolenie stolicy. Po raz kolejny na budynku Intraco pojawi się widoczna z daleka Powstańcza Kotwica - znak naszej pamięci i łączności, z tymi którzy żyli i walczyli w Warszawie przed 76 laty. Wraz z wybiciem godziny „W”, gdy rozlega się dźwięk syren, myślimy o ofierze złożonej przez powstańców i mieszkańców miasta, o tych wartościach, które były dla nich najważniejsze” - powiedział Marcin Mazurek,  Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 o godz. 17:00 i było największym zrywem militarnym podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Nierówna walka trwała ponad dwa miesiące. Kotwica Polski Walczącej była powszechnie stosowana w czasie II wojny światowej jako symbol polskiego państwa podziemnego i Armii Krajowej. Znak w kształcie kotwicy, w której litera P oznacza Polskę, a ramiona ułożone w literę W - walkę lub „kotwicę”, jest symbolem nadziei na odzyskanie niepodległości.

 

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 150 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności