Polski Holding Nieruchomości wybrał generalnego wykonawcę osiedla przy ul. Kusocińskiego w Łodzi

czwartek, Wrzesień 10, 2020 - 10:50

Polski Holding Nieruchomości S.A. podpisał umowę ze spółką Unibep S.A. na realizację osiedla mieszkaniowego w Łodzi. Realizacja inwestycji ma potrwać 18 miesięcy.

Nowa inwestycja Grupy PHN znajduje się w cichej, zielonej okolicy przy ul. Kusocińskiego 115 i 117 w łódzkiej dzielnicy Polesie. W pobliżu znajduje się ogród botaniczny, aquapark oraz hala widowiskowa Atlas Arena. Oprócz terenów zielonych, blisko osiedla znajdują się liczne sklepy i punkty usługowe, w tym centrum handlowe oraz restauracje i kluby fitness.

W pierwszym etapie inwestycji na powierzchni 1 ha powstaną dwa budynki o łącznej powierzchni użytkowej (PUM) 8.400 mkw., w których znajdzie się 166 mieszkań. Mieszkania mają funkcjonalne, łatwe w adaptacji rozkłady. Przeważają lokale o średnich metrażach -  40-60 mkw. Lokale usytuowane na parterze posiadają własne ogródki, a położone wyżej loggie i balkony. Bryłę budynku charakteryzuje prostota i elegancja.

Rozpoczynamy budowę kolejnego osiedla mieszkaniowego, tym razem położonego w atrakcyjnej części Łodzi, z dala od ścisłego centrum miasta i jego zgiełku. Rozległe tereny zielone będą atutem dla rodzin z dziećmi i osób lubiących aktywny tryb życia. Ta inwestycja pokazuje, że mimo pandemii konsekwentnie realizujemy nasze cele biznesowe - powiedział Tomasz Górnicki, Wiceprezes ds. inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Przekazanie placu budowy nastąpi we wrześniu, a budowa ma zakończyć się po 18 miesiącach.

Bardzo cieszymy się, że będziemy znów pracować dla Polskiego Holdingu Nieruchomości. Przypomnę, że dla tego inwestora zbudowaliśmy reprezentacyjny biurowiec w Warszawie - Domaniewska Office Hub  – dodał  Leszek Marek Gołąbiecki, Prezes Zarządu Unibep S.A. – Chcę podkreślić, że jedną ze specjalizacji Unibep S.A. jest budownictwo mieszkaniowe, więc mogę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, by budynki zostały wybudowane zgodnie z harmonogramem, w wysokiej jakości i by mieszkańcy osiedla byli zadowoleni. Przy okazji cieszę się także z tego, że Unibep S.A. wraca do Łodzi, bo mamy dobre wspomnienia z budowy Ogrodowa Office, biurowca, który znajduje się w centrum miasta.     

 

***

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i ok. 600 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Unibep S.A.

Unibep S.A. jest jednym z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce. Działa w różnych segmentach branży budowlanej. Jest generalnym wykonawcą w Polsce i za granicą (działa na rynkach: białoruskim i ukraińskim), posiada największą w Polsce fabrykę domów modułowych (sprzedaje je głównie do krajów skandynawskich), działa w drogownictwie (buduje drogi głównie na terenie woj. podlaskiego), a poprzez swoją spółkę Budrex realizuje i remontuje mosty na terenie całego kraju oraz prowadzi działalność deweloperską w Warszawie, Poznaniu, Radomiu i Bielsku Podlaskim. Od 2008 roku spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; e-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; e-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności