Polski Holding Nieruchomości wspiera medyków w walce z koronawirusem

wtorek, Kwiecień 7, 2020 - 09:15

Polski Holding Nieruchomości wspiera działania przeciwko epidemii koronowirusa. Spółka postanowiła przekazać Fundacji Hotele dla Medyków darowiznę w wysokości miliona złotych, dzięki czemu możliwe będzie sfinansowanie pobytu personelu medycznego w hotelach oraz osób objętych kwarantanną, które muszą ją odbyć poza swoimi domami.

W tych trudnych czasach wszyscy powinniśmy mieć jeden cel – powstrzymanie pandemii. Tylko solidarne działania pomogą nam na skuteczne powstrzymanie koronawirusa. Każdy z nas może mieć swój udział w tych projektach, które pomogą powstrzymać zagrożenie – powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Chcemy w ten sposób pomóc i jednocześnie wyrazić naszą najgłębszą wdzięczność, wszystkim tym, którzy znajdują się na pierwszej linii walki z epidemią. Lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom i analitykom medycznym oraz służbom pomocniczym, którzy codziennie chronią nasze życie i zdrowie – dodał Marcin Mazurek

1 kwietnia 2020 r. została utworzona Fundacja Hotele dla Medyków. Fundacja została powołana z inicjatywy Polskiego Holdingu Hotelowego Sp. z o.o. Celem fundacji jest między innymi wspieranie personelu medycznego, szczególnie tego, który jest zaangażowany w walkę z koronawirusem w szpitalach jednoimiennych, czyli placówkach, które przyjmują wyłącznie pacjentów ze zdiagnozowanym COVID-19. Fundacja ma także za zadanie wspierać szpitale w poszukiwaniu funduszy i przekazaniu ich na rzecz prowadzonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia – izolatorii, gdzie będą przebywały osoby oczekujące na wynik testu na obecność wirusa lub chorzy na COVID-19 z łagodnym przebiegiem choroby.

Do tej pory fundację oprócz Polskiego Holdingu Nieruchomości i Polskiego Holdingu Hotelowego wsparły także P.P. „Porty Lotnicze” i Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Spółki zadeklarowały do tej pory wpłatę na rzecz fundacji w łącznej wysokości 3 mln 250 tys. złotych.

 

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 152 nieruchomości i ok. 600 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności