Polski Holding Nieruchomości S.A. nagrodzony w konkursie The Best Annual Report 2017

piątek, Październik 19, 2018 - 14:51

Polski Holding Nieruchomości S.A. po raz czwarty został nagrodzony w konkursie „The Best Annual Report 2017” organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków. Spółka otrzymała wyróżnienie miesięcznika „Rachunkowość” za najlepsze sprawozdanie finansowe w sWIG80.

Celem konkursu „The Best Annual Report” jest promowanie raportów rocznych o najwyższej wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. Jest to najważniejsza grupa odbiorców raportów rocznych, którzy oczekują informacji wiarygodnych i rzetelnych, opublikowanych w możliwie najkrótszym czasie. W konkursie biorą udział spółki z rynku regulowanego, które sporządzają skonsolidowane sprawozdania finansowe według Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej oraz Międzynarodowych Standardów Rachunkowości oraz spółki z rynku alternatywnego, które sporządzają sprawozdania finansowe według znowelizowanej ustawy o rachunkowości lub MSSF/MSR.

-  W imieniu Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. chciałbym podziękować za wyróżnienie, które otrzymujemy kolejny rok z rzędu. Cieszy nas to tym bardziej, że jesteśmy na warszawskiej giełdzie od 5 lat, a już po raz czwarty otrzymaliśmy nagrodę. Jako spółka dążymy do zapewnienia jak największej transparentności naszych działań, jak również odpowiedniej komunikacji z inwestorami oraz ochrony praw akcjonariuszy. Otrzymana nagroda jest dla nas potwierdzeniem, że idziemy w dobrym kierunku i budujemy coraz większe zaufanie inwestorów. - powiedział Piotr Staroń, Członek Zarządu ds. Finansowych, który w imieniu spółki odebrał nagrodę.  

Konkurs służy promowaniu dobrych praktyk w sprawozdawczości finansowej spółek publicznych zgodnie z obowiązującymi wymogami formalnymi oraz zaleceniami instytucji międzynarodowych. Takie działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa rynku kapitałowego w Polsce. Zwycięstwo w konkursie jest efektem pracy zespołowej w spółce oraz stanowi bardzo czytelny sygnał, że zarząd spółki prowadzi transparentną politykę informacyjną, co jest jedną z największych wartości dodanych konkursu.

 

 

***

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów o wartości ok. 2,5 mld zł. Działalność Grupy Kapitałowej PHN skoncentrowana jest w Warszawie oraz największych regionalnych miastach  m.in. w Poznaniu, Trójmieście, Łodzi oraz Wrocławiu. Ogólna powierzchnia GLA nieruchomości wchodzących w skład portfela nieruchomości Grupy Kapitałowej PHN wynosi około 320.000 mkw. PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Dodatkowych informacji udziela

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34, E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl