Polski Holding Nieruchomości i Poczta Polska przedłużyły umowę najmu w budynku Domaniewska Office Hub

wtorek, Kwiecień 21, 2020 - 09:08

W pierwszym kwartale 2020 r. Polski Holding Nieruchomości S.A. oraz Poczta Polska S.A. przedłużyły umowę najmu na ok. 20 tys. mkw. powierzchni w budynku Domaniewska Office Hub (DOH) przy ulicy Rodziny Hiszpańskich 8 na warszawskim Mokotowie. Aneks podpisano na 5 lat. Jak wskazują dane rynkowe, renegocjacja umowy była największą w Polsce transakcją najmu powierzchni biurowej w pierwszym kwartale 2020 r.

Domaniewska Office Hub to kompleks biurowy klasy A usytuowany w prestiżowej dzielnicy Mokotów, który w sumie oferuje ponad 28 tys. mkw. powierzchni najmu. Duża ilość miejsc parkingowych, parking dla rowerzystów wraz z szatnią i prysznicami, kiosk, kantyna oraz placów medyczna to przykłady udogodnień dla najemców. Budynek został oddany do użytkowania w 2015 roku. Obiekt posiada certyfikat BREEAM na poziomie excellent.

Domaniewska Office Hub to funkcjonalny budynek biurowy położony w dobrze skomunikowanej z różnymi częściami miasta dzielnicy Mokotów. W budynku zastosowano wiele nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań i instalacji. Walory budynku oraz jego otoczenia doceniła m.in. Poczta Polska, która wprowadziła się do kompleksu DOH zaraz po jego wybudowaniu w 2015 roku, stając się pierwszym najemcą budynku. Poczta Polska zajęła ponad 70% budynku DOH. Cieszymy się, że centrala Poczty pozostaje nadal w DOH na kolejne 5 lat na tej samej powierzchni – podkreślił Tomasz Sztonyk, Członek Zarządu ds. Zarządzania Aktywami Nieruchomościowymi Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

 

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 150 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071;

Tel. +48 22 850 91 34;

E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071;

Tel. +48 22 850 91 34;

E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności