Polski Holding Nieruchomości będzie inwestorem zastępczym przy budowie hotelu Moxy przy lotnisku w Poznaniu - Ławicy

poniedziałek, Listopad 20, 2017 - 15:37

Polski Holding Nieruchomości będzie inwestorem zastępczym przy budowie hotelu Moxy przy lotnisku w Poznaniu - Ławicy. Marka Moxy, na którą w Poznaniu stawia spółka Chopin Airport Development, jest odpowiedzią sieci Marriott na potrzeby generacji Y. Umowę w tej sprawie Chopin Airport Development i Polski Holding Nieruchomości podpisały podczas Kongresu 590.

Polski Holding Nieruchomości wygrał konkurs na najlepszą ofertę na inwestora zastępczego przy inwestycji Chopin Airport Development - budowie hotelu marki Moxy należącej do sieci Marriott. Złożył nam najlepszą ofertę w sprawie budowy Moxy w Poznaniu - mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development. - PHN jest doświadczonym inwestorem, z którym współpraca daje nam gwarancję, że wszystko odbędzie się sprawnie i w przewidzianych umowami terminach. Oznacza również możliwość podjęcia nowych wspólnych wyzwań w przyszłości.

Wprowadzamy i rozwijamy na rynku nowe usługi świadczone przez Polski Holding Nieruchomości S.A. m.in. z zakresu zarządzania inwestycjami i realizacji projektów deweloperskich na rzecz podmiotów zewnętrznych. Realizujemy tym samym nasze kolejne założenia strategiczne wynikające ze Strategii Grupy Kapitałowej PHN na lata 2017-2023, polegające na wykorzystaniu naszych wewnętrznych kompetencji do świadczenia usług z zakresu rynku nieruchomości. Przypomnę, że w ubiegłym roku nawiązaliśmy bardzo udaną współpracę z Enea S.A., której celem było świadczenie przez PHN S.A. na rzecz Enea S.A. usług doradczych rynku nieruchomości. Jesteśmy przekonani, że w ramach współpracy z Chopin Airport Development, dostarczymy najwyższej jakości rozwiązania poprzez połączenie wewnętrznych kompetencji Grupy Kapitałowej PHN oraz zastosowanie indywidualnych strategii w stosunku do naszego Partnera. - powiedział Maciej Jankiewicz, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Polski Holding Nieruchomości jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych pod względem wartości portfela. Portfel Grupy obejmuje około 140 wydzielone biznesowo aktywa nieruchomościowe o wartości ok. 2,5 mld zł. Działalność PHN skoncentrowana jest w Warszawie oraz największych regionalnych miastach, m.in. w Poznaniu, Trójmieście, Łodzi i Wrocławiu. Spółka ma wieloletnie doświadczenie w sektorach biurowym, handlowym i logistycznym, zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów inwestycyjnych. PHN realizuje nowoczesne projekty komercyjne samodzielnie oraz we współpracy z wysokiej klasy partnerami o wieloletnim doświadczeniu i ugruntowanej pozycji rynkowej. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Zdecydowaliśmy się na markę Moxy, ponieważ wierzymy, że pasuje ona do Poznania, który jest miastem innowacji, otwartym na młodych ludzi. Nie mogliśmy myśleć o lepszej lokalizacji: przy lotnisku a jednocześnie bardzo w pobliżu zaplecza biznesowego, handlowego i turystycznego - mówi Gheorghe Marian Cristescu. I dodaje: - Budowa Moxy przy lotnisku w Poznaniu wpisuje się w realizację celów strategicznych Spółki. Cieszymy się, że tą inwestycją umacniamy naszą obecność na polskich lotniskach.

Planowany hotel będzie oferować 120 pokoi, dysponować zapleczem gastronomicznym, salą spotkań oraz parkingiem na 84 auta. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na I kwartał 2018, otwarcie hotelu - na 2019 rok. Marka Moxy jest odpowiedzią Marriott na potrzeby generacji Y: designerska, rozbawiona i przystępna. W hotelach tej marki jest ekstremalnie szybkie Wifi, bar otwarty 24/7, gry planszowe, przekąski, energetyczna muzyka i duże ekrany TV w pokojach - przystosowane do podłączenia treści online i gier. Zespół hotelu dba nie tylko o właściwą obsługę, ale również tworzy klimat hotelu i jego autentyczność w oczach odbiorców. A odbiorcy to ludzie urodzeni pomiędzy 1980 a 1999 rokiem, którzy wyrośli na grach komputerowych i nie pamiętają świata bez Internetu. W 2030 roku będzie ich około 78 miliomów ale już teraz podróżują biznesowo. Dla nich praca jest inspiracją, okazją do nawiązania nowych relacji i znajomości. To osoby, które w podróży, w tym służbowej, szukają okazji do zabawy i  autentycznie lokalnego doświadczenia.

Spółka Chopin Airport Development jest liderem inwestycji okołolotniskowych w Polsce. 100 procent udziałów spółki należy do Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze. W portfolio spółki znajdują się hotele przy lotniskach w Warszawie i Gdańsku. W najbliższym czasie, rozpoczęta zostanie inwestycja przy Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, gdzie powstaje hotel Moxy oraz hotel Holiday Inn Express przy lotnisku w Rzeszowie - Jasionce. W 2018 roku zostanie otwarty hotel Renaissance Warsaw Airport, pierwszy pięciogwiazdkowy hotel przylotniskowy w Polsce. Do Spółki należy również wypoczynkowy hotel Best Western Hotel Jurata na Półwyspie Helskim.

 

 

***

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

 

***

Dodatkowych informacji udziela

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071;

Tel. +48 22 850 91 34;

E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl