Pierwszy budynek SKYSAWA z najwyższym w Polsce certyfikatem BREEAM na etapie ,,final”

poniedziałek, Maj 30, 2022 - 08:52

Niższa część kompleksu biurowo-usługowego SKYSAWA, sztandarowej inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości, otrzymała końcowy certyfikat BREEAM na najwyższym możliwym poziomie Outstanding  z rekordowo wysokim wynikiem 94,1%. Jest to obecnie najwyższa ocena w wersji BREEAM New Construction 2016 w Polsce. Tym samym wynik z etapu ,,interim” został podwyższony o ponad 3%.

Starając się o certyfikat w systemie wielokryterialnym BREEAM New Construction budynek był poddawany ocenie w 10 kategoriach m.in. zarządzanie, energia, transport, woda, materiały. W trzech z dziesięciu kategorii budynek SAWA trzymał maksymalną liczbę punktów tj. za transport, oszczędność wody oraz zarządzanie procesem realizacji.

Na końcowym etapie certyfikacji udało nam się podwyższyć bardzo wysoką ocenę, którą otrzymaliśmy na etapie  ,,interim”. Od początku nasza inwestycja była prowadzona zgodnie z najwyższymi standardami ekologicznymi  i tę zasadę udało nam się utrzymać do momentu uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Podczas budowy używaliśmy certyfikowanych materiałów. W celu ograniczenia śladu węglowego staraliśmy się możliwie jak najczęściej korzystać z produktów lokalnych. Certyfikat jest gwarancją, że nasz najemca będzie korzystał z budynku przyjaznego ludziom, a także środowisku - powiedział Marcin Mazurek, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Nasze wysiłki już dwukrotnie zostały docenione przez BREE Group. Niższa cześć kompleksu SKYSAWA w 2020 r. zdobyła nominację w prestiżowym konkursie BREEAM Awards w kategorii ,,Commercial Projects Design Stage Award”. W tym roku także wyższa cześć kompleksu SKYSAWA uzyskała nominacje w tym konkursie w kategorii „Regional Award Central and Eastern Europe”.

Niedawno opublikowany szósty raport IPCC nie pozostawia wątpliwości: wszyscy musimy się włączyć w walkę ze zmianami klimatycznymi. My, jako branża budowlana, realizujemy ten postulat poprzez tworzenie zrównoważonych budynków, a wysoki wynik certyfikacji BREEAM budynku SAWA jest tego świetnym przykładem - skomentowała Natalia Kwiecińska, senior sustainability advisor w Gleeds Polska.

SKYSAWA to flagowa inwestycja Polskiego Holdingu Nieruchomości. Kluczowym atutem inwestycji jest doskonała lokalizacja w ścisłym centrum stolicy. Jako jedna z nielicznych inwestycji w Warszawie posiada bezpośrednie połącznie ze stacją metra Rondo ONZ, a bliskość przystanków tramwajowych i autobusowych, pobliska stacja kolejowa oraz pełna infrastruktura dla rowerzystów stanowią zachętę do wspierania zrównoważonej mobilności miejskiej oraz redukcji śladu węglowego. Pod koniec stycznia br. cały kompleks został wynajęty przez PKO Bank Polski.

 

***

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Polski Holding Nieruchomości (PHN) jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych pod względem wartości portfela. Portfel Grupy obejmuje ponad 156 aktywów nieruchomościowych o wartości rynkowej ok. 3,5 mld PLN Działalność PHN skoncentrowana jest w Warszawie oraz największych regionalnych miastach, m.in. w Poznaniu, Trójmieście, Łodzi, Katowicach, Krakowie i we Wrocławiu. Spółka ma wieloletnie doświadczenie w sektorach: biurowym, handlowym i logistycznym, zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów inwestycyjnych. Od 13 lutego 2013 roku PHN jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Zarzecka-Mazur - Biuro Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 519 513 736; Tel. +48 22 850 92 54; E-mail: joanna.zarzecka@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Joanna Zarzecka-Mazur - Biuro Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 519 513 736; Tel. +48 22 850 92 54; E-mail: joanna.zarzecka@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności