PHN zwiększył udział w parku magazynowym Hillwood & PHN Pruszków do 100 proc.

czwartek, Lipiec 9, 2020 - 18:28

Polski Holding Nieruchomości podpisał umowę kupna od spółki z grupy Hillwood pozostałych 50 proc. udziałów w dwóch spółkach realizujących inwestycję parku magazynowego Hillwood & PHN Pruszków w podwarszawskim Parzniewie. Po przeprowadzeniu transakcji za łączną kwotę 5,73 mln EUR, PHN będzie posiadał 100 proc. udziałów w obu spółkach.

Obie spółki - Parzniew Logistics Center 1 Sp. z o. o., oraz Parzniew Logistics Center Infrastructure Sp. z o. o. powstały na podstawie umowy joint venture w styczniu 2015 roku i zrealizowały wspólną inwestycję budowlaną - Hillwood & PHN Pruszków.

Pomimo pandemii pozostajemy aktywnym graczem na krajowym rynku nieruchomości i konsekwentnie realizujemy naszą strategię umacniania wiodącej pozycji w kluczowych dla nas obszarach biznesu. Jesteśmy aktywni nie tylko na rynku przestrzeni biurowych, mieszkaniowym czy hotelarskim. Przejęcie udziałów w znakomicie położonym centrum logistycznym Hillwood & PHN Pruszków w pobliżu Warszawy świetnie wpisuje się w naszą strategię dywersyfikacji działalności – powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Inwestycja Hillwood & PHN Pruszków obejmuje 4 budynki magazynowe o łącznej powierzchni ok. 50,6 tys. mkw., położone na 17-ha terenie. Projekt znajduje się w miejscowości Parzniew, 3 km od węzła „Pruszków” (autostrada A2) i 20 km od centrum Warszawy, co zapewnia doskonały dostęp do głównych dróg transportowych w kraju: autostrady A2 łącząca Warszawę - Poznań - Berlin, a także dostęp do obwodnicy Warszawy – trasy S8/S2. W bliskim sąsiedztwie nieruchomości znajduje się stacja PKP linii Warszawa - Grodzisk, a międzynarodowy port lotniczy im. „Fryderyka Chopina” oddalony jest zaledwie o 15 km.

Potencjał obu firm w postaci m.in. zasobów gruntowych oraz bogatego doświadczenia w sektorze magazynowym zaowocował powstaniem parku logistycznego w partnerstwie Joint Venture. Dziękujemy zespołowi Polskiego Holdingu Nieruchomości za udaną współpracę – powiedział Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska.

 

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 150 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności