PHN wybudował dodatkową przestrzeń w parku logistycznym PHN Pruszków dla firmy DPD Polska

czwartek, Styczeń 26, 2023 - 13:15

Zakończyły się prace rozbudowy powierzchni magazynowej i uzupełniającej jej powierzchni biurowej parku logistycznego PHN Pruszków. Na początku stycznia PHN przekazał najemcy – firmie DPD Polska prawie 4 tys. mkw. nowoczesnej i funkcjonalnej powierzchni. Oznacza to, że DPD będzie dysponowało halą o łącznej powierzchni ponad 18 tys. mkw.

Prace budowlane obiektu trwały od kwietnia do listopada 2022 r. W grudniu 2022 r. PHN otrzymał pozwolenie na użytkowanie hali. Generalnym wykonawcą rozbudowy była firma Rex-Bud, a projektem zarządzała firma Hillwood. Nowo rozbudowana hala będzie wykorzystywana jako jedna z największych sortowni DPD Polska. Dzięki rozbudowie sortownia zwiększy operacyjność i przepustowość placu manewrowego i podniesie efektywność organizacji ruchu na placu przy wyższej liczbie pojazdów LNH.

PHN Pruszków obejmuje 4 budynki o łącznej powierzchni 54,5 tys. mkw., zlokalizowanych na 17 hektarowym terenie. Projekt magazynowy znajduje się w miejscowości Brwinów, 3 km od węzła „Pruszków” (autostrada A2)  i 20 km od centrum Warszawy. Inwestycja zapewnia doskonały dostęp do głównych dróg transportowych w kraju: autostrada A2 łącząca Warszawę - Poznań - Berlin, a także dostęp do obwodnicy Warszawy - S8/S2. W bliskim sąsiedztwie nieruchomości znajduje się przystanek kolejowy PKP Parzniew linii Warszawa – Skierniewice, a międzynarodowy port lotniczy im. Fryderyka Chopina oddalony jest zaledwie o 15 km.

Ponad cztery lata temu, kiedy DPD Polska rozpoczęła swoją działalność w parku logistycznym zakładaliśmy możliwą ekspansję i rozbudowę hali. Cieszymy się, że te zamierzenia udało nam się sfinalizować i dziś możemy przekazać nowoczesną powierzchnię 4 tys. mkw. naszemu partnerowi. Konsekwentnie stawiamy na rozwój logistyki - w bezpośrednim sąsiedztwie parku dysponujemy terenem inwestycyjnym o powierzchni ok. 18,6 ha, na którym planujemy kolejną inwestycję o charakterze magazynowo-przemysłowym. Aktualnie prowadzimy działania predeweloperskie zmierzające do przygotowania nieruchomości do realizacji przedsięwzięcia – powiedział Piotr Przednowek, członek zarządu ds. rozwoju Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Rozbudowa sortowni w Pruszkowie to odpowiedź na rosnące wolumeny pochodzące ze sprzedaży online. Sortownie regionalne są ważnym ogniwem realizowanego przez nas od kilku lat modelu logistycznego, który zakłada decentralizację procesów logistycznych. Dzięki temu jesteśmy w stanie efektywnie skracać dystans pomiędzy sortownią a odbiorcą, co wpływa na zwiększenie rentowności procesów operacyjnych i obniża ślad węglowy – komentuje Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Polski Holding Nieruchomości (PHN) jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych pod względem wartości portfela. Portfel Grupy obejmuje ponad 150 aktywów nieruchomościowych o wartości rynkowej ok. 3,6 mld PLN. Działalność PHN skoncentrowana jest w Warszawie oraz największych regionalnych miastach, m.in. w Poznaniu, Trójmieście, Łodzi, Katowicach, Krakowie i we Wrocławiu. Spółka ma wieloletnie doświadczenie w sektorach: biurowym, handlowym i logistycznym, zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów inwestycyjnych. Od 13 lutego 2013 roku PHN jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Do pobrania: 

Dodatkowych informacji udziela

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności