PHN wybrał generalnego wykonawcę osiedla przy ul. Kolejowej w Warszawie

piątek, Czerwiec 3, 2022 - 10:26

Grupa PHN zawarła umowę ze spółką UNIBEP na budowę osiedla mieszkaniowego w Warszawie przy ul. Kolejowej 19, w ramach którego powstanie 148 mieszkań. Sprzedaż mieszkań rozpocznie się jeszcze w czerwcu br. Zakończenie budowy planowane jest pod koniec przyszłego roku.

Projekt zakłada powstanie czterech budynków o łącznej powierzchni użytkowej 7,2 tys. mkw., w których znajdzie się 148 mieszkań wraz z częścią usługową oraz garażem podziemnym. Budynki zaprojektowane są z myślą o najbardziej wymagających klientach, a nieszablonowa architektura osiedla nawiązuje do tradycji modernizmu. Będą przeważały lokale dwu i trzypokojowe, a wszystkie mieszkania będą posiadały balkony, tarasy lub loggie. Zaletą osiedla będą starannie zaplanowane części wspólne, a na terenie znajdą się także miejsca dla rowerów.

Wczoraj informowaliśmy o rozpoczęciu naszej pierwszej inwestycji mieszkaniowej we Wrocławiu, a już dziś podpisujemy kolejną umowę na budowę osiedla przy ulicy Kolejowej w Warszawie. Te dwa projekty jeszcze w 2023 r. dostarczą 320 mieszkań, umacniając naszą pozycję w sektorze mieszkaniowym. Przy naszym nowym warszawskim osiedlu mieszkaniowym będziemy po raz kolejny współpracować z firmą UNIBEP, z którą w ostatnim czasie wybudowaliśmy Osiedle Olimpijczyk w Łodzi –powiedział Marcin Mazurek, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Nowa inwestycja Grupy PHN jest doskonale położona w centrum miasta w szybko rozwijającej się warszawskiej dzielnicy Wola, a dzięki bliskości metra, dworców, linii autobusowych i tramwajowych jest świetnie skomunikowana z resztą miasta. W odległości krótkiego spaceru znajdują się placówki opieki medycznej, szkoły, galerie handlowe, a także liczne restauracje, muzea i nowe centrum biznesowe przy Rondzie Daszyńskiego.

Nasza nowa inwestycja położona jest w atrakcyjnej, szybko rozwijającej się dzielnicy Warszawy, skąd wszędzie jest blisko. Wpisuje się w zmiany zachodzące w tej części miasta, które przekształcają oblicze dawnych terenów przemysłowych. Atutem tego osiedla jest nie tylko doskonała lokalizacja, ale też wysokiej klasy architektura i materiały, które będą użyte do wykończenia mieszkań i części wspólnych – dodał Marcin Mazurek.

Kolejny projekt z Polskim Holdingiem Nieruchomości tylko potwierdza, że między inwestorem i wykonawcą może być i jest dobra współpraca. Zawsze, przy każdym projekcie, wspólnie szukamy najlepszych rozwiązań, które będą najbardziej korzystne dla klienta końcowego. To fantastycznie, że znów będziemy mogli pracować z PHN – powiedział Leszek Gołąbiecki, Prezes Zarządu Unibep S.A.

Przekazanie placu budowy planowane jest jeszcze w czerwcu br., a budowa ma zakończyć się po 19 miesiącach.

 

***

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Polski Holding Nieruchomości (PHN) jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych pod względem wartości portfela. Portfel Grupy obejmuje ponad 156 aktywów nieruchomościowych o wartości rynkowej ok. 3,5 mld PLN. Działalność PHN skoncentrowana jest w Warszawie oraz największych regionalnych miastach, m.in. w Poznaniu, Trójmieście, Łodzi, Katowicach, Krakowie i we Wrocławiu. Spółka ma wieloletnie doświadczenie w sektorach: biurowym, handlowym i logistycznym, zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów inwestycyjnych. Od 13 lutego 2013 roku PHN jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności