PHN uruchamia II etap osiedla Młoda Białołęka – stawia na ekologię i komfort

czwartek, Październik 5, 2023 - 15:28

Polski Holding Nieruchomości wybrał generalnego wykonawcę i ogłosił uruchomienie budowy drugiego etapu osiedla Młoda Białołęka w Warszawie. W nowej inwestycji PHN powstanie 181 mieszkań. Stołeczna firma ALFA-BET Polska powinna zakończyć prace do połowy 2025 r.

Planowana inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Geodezyjnej 72, pomiędzy trasą Toruńską i ulicą Głębocką w warszawskiej dzielnicy Białołęka. Będzie to etap drugi osiedla Młoda Białołęka, którego budowę zakończono w 2022 r. Docelowo, osiedle realizowane w trzech etapach, będzie liczyć ok. 500 mieszkań.

Osiedle Młoda Białołęka cieszyło się dużym zainteresowaniem klientów ze względu na dobre skomunikowanie z centrum Warszawy oraz na zróżnicowane metraże z ciekawymi rozkładami, wyjątkowo wysokie jak na tę okolicę lokale . Rządowy program Bezpieczny kredyt 2% wpłynął na zwiększenie popytu ze strony osób poszukujących pierwszego mieszkania, dlatego postanowiliśmy uruchomić drugi etap naszej inwestycji na warszawskiej Białołęce - powiedział Szczepan Barszczewski – wiceprezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości odpowiedzialny za inwestycje.

Drugi etap osiedla Młoda Białołęka, położony bardziej na północ, wzdłuż ulicy Geodezyjnej składać się będzie z siedmiu kameralnych budynków o czterech kondygnacjach naziemnych, w których zaplanowano łącznie 181 mieszkań, o metrażach od 35 mkw. do 100 mkw. Lokale mają funkcjonalne i łatwe w adaptacji rozkłady, ponadstandardową wysokość ponad 2,90 m oraz duże okna. Mieszkania na wyższych kondygnacjach wyposażone będą w przestronne tarasy i balkony, zaś te na parterze w duże ogródki. Do dyspozycji mieszkańców zaplanowano 186 komórek lokatorskich. W ramach inwestycji zaprojektowano garaż podziemny na 180 miejsc postojowych, dodatkowo 12 miejsc, m.in. dla gości przewidziano na parkingu zewnętrznym. W budynkach przewidziano także stojaki i przechowalnie na rowery, aby zachęcać mieszkańców do korzystania ze zrównoważonego transportu.

Oprócz rozpoczynającej się właśnie inwestycji – drugiego etapu osiedla Młoda Białołęka - prowadzimy zaawansowane prace przy osiedlu ŁAN we Wrocławiu oraz Kolej na 19 w Warszawie, a niedawno ruszyliśmy z budową drugiego etapu osiedla Olimpijczyk w Łodzi. Realizujemy również postępowania na wybór generalnych wykonawców dla naszych kolejnych inwestycji mieszkaniowych, m.in. w Bydgoszczy – dodał Szczepan Barszczewski.

Generalnym wykonawcą wybrano doświadczoną warszawską firmę ALFA-BET Polska, która zrealizowała pierwszy etap osiedla Młoda Białołęka, a także kilkanaście innych inwestycji mieszkaniowych w Warszawie. Zakończenie budowy jest planowane w połowie 2025 r., a przekazanie gotowych lokali rozpocznie się we wrześniu tego samego roku.

Firma Alfa-Bet Polska po raz kolejny ma przyjemność  współpracować z PHN budując II już etap osiedla Młoda Białołęka przy ulicy Geodezyjnej. Jako Generalny Wykonawca z ponad 12 letnim doświadczeniem w branży budowlanej w zakresie przygotowania i realizacji inwestycji mieszkaniowych jak również handlowo-usługowych oraz użyteczności publicznej, jesteśmy przekonani, że i tym razem sprostamy wymaganiom
i oczekiwaniom  inwestora oraz jego klientów –
powiedział Jakub Skiba, prezes zarządu  Alfa-Bet Polska.

Na terenie osiedla zaprojektowano wiele proekologicznych rozwiązań. Trawniki, łąki kwietne i nasadzenia krzewów i drzew będą oczyszczać powietrze a latem je schładzać. Do podlewania zieleni wykorzystywane będą wody opadowe, które będą gromadzone w specjalnym zbiorniku do wód deszczowych zlokalizowanym na terenie osiedla, pełniącym jednocześnie rolę oczka wodnego. Aby zapewnić równomierne rozprowadzenie wody deszczowej zaprojektowano skrzynki rozsączające. Ponadto na terenach zielonych osiedla oraz dachach budynków mieszkalnych zaplanowano montaż domków dla ptaków dziuplaków oraz owadów, np. dzikich pszczół murarek. O czystość powietrza zadbają również specjalne chodniki z betonu antysmogowego. Na potrzeby zasilania części wspólnych osiedla energią słoneczną, zostanie wykonana instalacja pod montaż paneli fotowoltaicznych.

 

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ponad 150 nieruchomości i ok. 600 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności