PHN pokaże przedstawienie multimedialne z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej

czwartek, Sierpień 13, 2020 - 15:57

W 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej na fasadzie kamienicy przy ulicy Wierzbowej 9/11 należącej do Polskiego Holdingu Nieruchomości pokazane zostanie przedstawienie multimedialne obrazujące kluczowe wydarzenia z sierpnia 1920 r. Grupa PHN jest firmą przywiązaną do tradycji historycznej i aktywnie włącza się w upamiętnianie ważnych dla Polaków wydarzeń. 

Przez kolejne trzy dni od 14 do 16 sierpnia na fasadzie budynku wyświetlany będzie przebieg bitwy, jej decydujące momenty, jak również pokazany wysiłek społeczeństwa w obliczu zagrożenia bolszewickiego w 1920 r. Przedstawienie obejmie powierzchnię niemal całej kamienicy od pierwszego piętra aż po dach. 

Nieruchomość przy ul. Wierzbowej 9/11 to kamienica powstała około 1820 r. dla Ludwika Adama Dmuszewskiego - aktora, dyrektora Teatru Narodowego i redaktora  naczelnego "Kuriera Warszawskiego". Została spalona we wrześniu 1939 r. i odbudowana w drugiej połowie lat czterdziestych ubiegłego wieku. Obecnie jest własnością Grupy PHN.

Bardzo się cieszę, że możemy przypomnieć wydarzenia sprzed stu lat, dzięki  którym udało się utrzymać niepodległość. Ta forma upamiętnienia istotnych momentów z historii Polski z pewnością zainteresuje dorosłych, jak i młodsze pokolenie. Bitwa Warszawska to nie tylko jedno z ważniejszych polskich zwycięstw,
ale też przełomowe wydarzenie, które zdecydowało o losach Europy w XX wieku. Zapraszamy do obejrzenia przygotowanego przez nas pokazu multimedialnego - powiedział
Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Multimedialne widowisko rozpocznie się w najbliższy piątek o godzinie 21:00. Po każdej animacji następować będzie 5 minut przerwy, podczas której zegar odliczać będzie czas do następnej projekcji. Z uwagi na ciszę nocną, w godzinach 22:00 - 01:00 animacja będzie prezentowana bez głośnego podkładu muzycznego. Projekcja zakończy się o godz. 24:00 w dniu 16 sierpnia.

Bitwa Warszawska została uznana za osiemnastą najważniejszą bitwę decydującą o losach świata. Polacy zatrzymali bowiem marsz bolszewików na zachód Europy. W 1923 r. zdecydowano, że 15 sierpnia będzie obchodzony jako Święto Żołnierza. Uroczyste obchody zwycięstwa nad bolszewikami, zniesione po wojnie przez władze komunistyczne, zostały przywrócone po 1989 r.

 

***

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i ok. 600 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności