PHN odnowił Pałac Kossakowskich w Warszawie

środa, Grudzień 16, 2020 - 14:01

Polski Holding Nieruchomości skończył prace remontowe gruntownie odnawiające Pałac Kossakowskich w Warszawie. W należącym do PHN pałacyku położonym przy reprezentacyjnej stołecznej ulicy Nowy Świat odnowiono między innymi elewację oraz wymieniono pokrycia dachu. Dzięki pracom prowadzonym pod nadzorem konserwatora zabytków kamienica odzyskała wygląd z lat dwudziestych XX wieku.

Zakres prowadzonych działań obejmował między innymi prace służące poprawie wyglądu kamienicy jak i podnoszące jej stan techniczny. Wymienione zostały elementy blacharskie i pokrycia dachu, a elewację  pomalowano na kolor „starej bieli” nawiązujący do wyglądu kamienicy z początku ubiegłego stulecia. Przeprowadzono także remont balkonów i renowację elementów metalowych takich jak kraty, balustrady i bramy oraz lamp oświetleniowych w bramie.

Wszystkie prace prowadzono z najwyższą troską o historyczne detale i przy użyciu najnowszych rozwiązań technologicznych. W przyszłym roku planowane jest także odtworzenie kartusza herbowego rodu Kossakowskich.

Bardzo się cieszymy, że w tak reprezentacyjnym miejscu Warszawy udało się nam w tym roku przeprowadzić renowację tego pięknego pałacu. W takim mieście jak Warszawa szczególnie ważna jest ochrona i przywracanie do życia historycznej struktury miasta. Odrestaurowanie Pałacu Kossakowskich pokazuje jaką wagę nasza spółka przywiązuje do opieki nad obiektami zabytkowymi, które są częścią naszego portfela - powiedział Tomasz Sztonyk, Członek Zarządu ds. Zarządzania Aktywami Nieruchomościowymi Polskiego Holdingu Nieruchomości.

 

***

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 155 nieruchomości i ok. 600 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Polski Holding Nieruchomości S.A.

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Polski Holding Nieruchomości S.A.

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności