PHN kończy ważny etap budowy Osiedla ŁAN we Wrocławiu

czwartek, Sierpień 3, 2023 - 15:51

Polski Holding Nieruchomości z sukcesem rozwija działalność w segmencie budownictwa mieszkaniowego na kolejnym regionalnym rynku. Na szczycie jednego z budynków Osiedla ŁAN we Wrocławiu zawisła właśnie symboliczna wiecha, co oznacza, że został zakończony etap robót konstrukcyjnych, a generalny wykonawca rozpoczyna prace wykończeniowe elewacji i roboty instalacyjne. Ponad 170 mieszkań zostanie oddanych do użytkowania w I półroczu 2024 r.

Osiedle ŁAN to pierwsza inwestycja mieszkaniowa realizowana we Wrocławiu przez notowany na warszawskiej giełdzie Polski Holding Nieruchomości. Jest zlokalizowana w dynamicznie rozwijającej się północno – wschodniej części stolicy Dolnego Śląska, przy ulicy Zatorskiej w dzielnicy Zakrzów – Psie Pole. Generalny wykonawca osiedla Chemobudowa - Kraków S.A. z Grupy PHN właśnie zrealizował stan surowy, zwieńczony zawieszeniem symbolicznej wiechy na szczycie jednego z budynków mieszkalnych. Zakończenie budowy i przekazanie pierwszych mieszkań właścicielom planowane jest w I kwartale 2024 roku.

To nasza pierwsza inwestycja mieszkaniowa we Wrocławiu, jednym z najbardziej perspektywicznych, lokalnych rynków w Polsce. Obserwujemy tu duże i wciąż rosnące zainteresowanie międzynarodowych inwestorów, co przyciąga studentów i wykwalifikowanych pracowników chcących związać się z tym miejscem na dłużej. Osiedle ŁAN może być odpowiedzią na ich potrzeby mieszkaniowe, tym bardziej, że jest bardzo dobrze skomunikowane z autostradową obwodnicą – mówi Szczepan Barszczewski, wiceprezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości ds. inwestycji

Osiedle ŁAN składa się z czterech 4-kondygnacyjnych budynków, w których zaplanowano 172 mieszkania. Inwestor przewidział 153 miejsca parkingowe w garażach podziemnych, które znajdują się pod budynkami mieszkalnymi i wewnętrznym patio oraz 72 miejsca na samochody na zewnętrznych parkingach wokół osiedla. Generalny wykonawca po zakończeniu budowy stanu surowego kompleksu mieszkaniowego, który to etap trwał 10 miesięcy, rozpoczyna właśnie prace wykończeniowe elewacji, a także roboty instalacyjne.

Prace budowlane na Osiedlu ŁAN postępują zgodnie z harmonogramem. W ostatnich dniach zrealizowaliśmy prace konstrukcyjne, a budynki osiągnęły swoją docelową wysokość, dlatego też spotykamy się dzisiaj z okazji tzw. wiechy. Liczę, że kolejne etapy robót, przebiegną równie sprawnie i szybko, by dotrzymać terminu zakończenia prac i oddania budynku do użytkowania, które zaplanowaliśmy w I kwartale 2024 roku. Terminowość, jest bowiem obok solidności, jednym z wyróżników Chemobudowy – Kraków – mówi Andrzej Wyszyński – prezes zarządu Chemobudowa – Kraków S.A.

Osiedle ŁAN oferujące mieszkania 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów. W ofercie przeważają lokale 2-pokojowe o metrażach 34-54 mkw., z ciekawymi rozkładami, doskonałe na cele inwestycyjne oraz 3-pokojowe o metrażach 47-69 mkw., przeznaczone dla rodzin z dziećmi. W inwestycji znajdują się również kawalerki, idealne dla singli, czy studentów. Wysokość lokali wynosi 2,60 m. Do dyspozycji mieszkańców są również komórki lokatorskie.

Budynki Osiedla ŁAN zaprojektowano tak, aby z każdego mieszkania można było dostrzec otaczającą je naturę. Do dyspozycji mieszkańców będzie zielone patio, dookoła którego zaplanowano plac zabaw dla dzieci, a także bezpieczne ciągi piesze. Dla części lokali znajdujących się na parterach budynków przewidziano ogródki. W inwestycji zaplanowano miejsca na lokale usługowe.

 

                                       

                    

 

                    

 

 ***

 

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ponad 150 nieruchomości i ok. 600 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności