PHN będzie samodzielnie kontynuować inwestycję Yacht Park w Gdyni

piątek, Październik 14, 2016 - 13:39

Yacht Park, unikatowy na skalę Polski i Europy projekt usytuowany na gdyńskim Molo Rybackim, będzie realizowany samodzielnie przez Grupę Kapitałową Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. W ramach inwestycji powstanie luksusowy kompleks mieszkalny z nowoczesną przystanią jachtową oraz aleją spacerową z butikami i restauracjami.

Inwestycja będzie składać się z sześciu 5-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych wielorodzinnych położonych na obszarze o powierzchni ok. 6,3 tys. mkw. Łącznie w ramach kompleksu powstanie 12 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym 135 apartamentów o łącznej powierzchni około 9,6 tys. mkw. Lokale zlokalizowane na parterze budynków zostaną zagospodarowane pod działalność handlowo-usługową. Wśród inwestycji realizowanych na terenie Molo Rybackiego znajdzie się m.in. budowa mariny dla 120 jednostek.

Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. rozwija kompetencje deweloperskie i poprzez aktywne działania dąży do osiągnięcia silnej pozycji na deweloperskim rynku komercyjnym i mieszkaniowym. W związku z powyższym podjęliśmy decyzję o samodzielnej kontynuacji projektu Yacht Park i zakończeniu dotychczasowej współpracy z mLocum S.A. Jestem przekonany, że w ramach projektu powstanie nowoczesny kompleks apartamentów, który ze względu na swoją unikatową lokalizację cieszy się dużym zainteresowaniem. - powiedział Maciej Jankiewicz, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

W czerwcu br. Grupa Kapitałowa zakończyła wyburzenie dotychczasowej zabudowy Mola Rybackiego przy ul. Arkadiusza Rybickiego pod inwestycję Yacht Park. Rozpoczęcie prac budowalnych planowane jest w 2017 r., zaś zakończenie inwestycji nastąpi w 2019 r.

***
Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości
Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

***
Dodatkowych informacji udziela:
Magdalena Kacprzak
tel. (22) 850 91 34
e-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl