Oświadczenie spółki 16.03.2024

sobota, Marzec 16, 2024 - 23:04

Oświadczenie

Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

w sprawie nieruchomości w Warszawie na tzw. Wilanowie Wysokim

 

Polski Holding Nieruchomości S.A. oświadcza, w związku z wpisem na platformie X p. Magdaleny Biejat, wicemarszałkini Senatu opublikowanym 16 marca br., że nigdy nie planował i nie zamierza oddać lub  sprzedawać innym deweloperom należącej do niego nieruchomości w Warszawie, na tzw. Wilanowie Wysokim.

Na posiadanych 4,3 ha w rejonie al. Wilanowskiej i ul. Lenza/Kubickiego, ul. Królowej Marysieńki i Marconich Grupa PHN planuje, po wyburzeniu starych zdegradowanych budynków, wybudować w czterech etapach zespół 16 budynków wielorodzinnych, na ok. 600-800 mieszkań w średnim standardzie.

To właśnie z myślą o nich w kompleksie, projektowanym na podstawie specustawy, przewidziano ogólnodostępne urządzone tereny wypoczynku oraz rekreacji lub sportu (UTWORS) o powierzchni ok. 0,5 ha, usytuowane w środku projektowanego osiedla oraz przedszkole dla 120 dzieci wraz z placem zabaw, również z zaplanowaną zielenią. Terenów zielonych będzie więcej niż dotychczas.

Potencjalna inwestycja jest w trakcie uzgodnień i analiz, a termin rozpoczęcia prac przygotowawczych i budowlanych nie jest znany.