Obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - kotwica Polski Walczącej pojawi się w oknach budynku INTRACO

wtorek, Lipiec 31, 2018 - 12:46

Znak Polski Walczącej - charakterystyczna kotwica powstańcza - już jutro o zmroku pojawi się w oknach wieżowca INTRACO należącego do portfela nieruchomości Grupy Kapitałowej PHN.

Symbol Polskiego Państwa Podziemnego utworzą światła zaświecone w 72 oknach na ośmiu kondygnacjach między 30 a 37 piętrem warszawskiego biurowca. Grupa Kapitałowa PHN już po raz piąty uczci w ten symboliczny sposób rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 r. i było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Nierówna walka trwała 63 dni. Kotwica Polski Walczącej była powszechnie stosowana w czasie II wojny światowej. Znak w kształcie kotwicy, której człon przypominający literę P oznacza Polskę, a ramiona ułożone w literę W - walkę lub „kotwicę”, jest symbolem nadziei na odzyskanie niepodległości.

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

***

Dodatkowych informacji udziela

Grzegorz Bednarczyk - Biuro Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 603 915 456;

Tel. +48 22 850 91 75,

e-mail: grzegorz.bednarczyk@phnsa.pl