Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - kotwica Polski Walczącej pojawi się w oknach budynku INTRACO

poniedziałek, Lipiec 31, 2017 - 14:12

Znak Polski Walczącej, charakterystyczna powstańcza kotwica już jutro o zmroku pojawi się w oknach budynku biurowego INTRACO, należącego do Grupy Kapitałowej PHN. Znak rozpoznawczy Podziemnego Państwa utworzą światła zapalone w 72 oknach na ośmiu kondygnacjach między 30 a 37 piętrem warszawskiego wysokościowca.  W ten symboliczny sposób Grupa Kapitałowa PHN już po raz czwarty uczci rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

W dniu 1 sierpnia mija 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Chylimy czoła przed wielkim poświęceniem  Powstańców w walce o Polskę i wolność. Nigdy nie zapomnimy heroizmu ludzi, którzy nie utracili nadziei na odzyskanie niepodległości i do ostatniej kropli krwi walczyli z niemieckim okupantem. Ten symboliczny gest w postaci zapalonych świateł układających się w znak kotwicy Polski Walczącej na budynku INTRACO, to nasz swoisty hołd dla walczących i poległych. Historia naszej firmy od ponad 50 lat związana jest z Warszawą i wraz z Warszawiakami chcemy uczcić historię bohaterskiej stolicy. - powiedział Maciej Jankiewicz, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Do akcji włączyli się najemcy budynku INTRACO, w tym m.in.: Operator Logistyczny Paliw Płynnych Sp. z o.o., Sasol Poland Sp. z o.o., Everest Investments S.A., Hoerbiger Polska Sp. z o.o., Marubeni Corporation S.A., Izba Skarbowa w Warszawie, Alora Sp. z o.o., Agencja JOCHYM oraz Arminex Trading Sp. z o.o., za co składamy im serdeczne podziękowania.

Powstanie warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 r. i było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Planowane na kilka dni, trwało ponad dwa miesiące. Kotwica Polski Walczącej była powszechnie stosowana w czasie II wojny światowej. Znak w kształcie kotwicy, której człon przypominający literę P oznacza Polskę,
a ramiona ułożone w literę W - walkę lub „kotwicę”, jest symbolem nadziei na odzyskanie niepodległości.

 

Fot.: Kotwica Polski Walczącej na budynku INTRACO w roku 2016.

 

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

***

Dodatkowych informacji udziela

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

www.phnsa.pl