NOKIA nowym najemcą Grupy Kapitałowej PHN

poniedziałek, Październik 2, 2017 - 17:07

W dniu dzisiejszym Grupa Kapitałowa PHN i NOKIA – globalny lider innowacji technologicznych, podpisali umowę na wynajem powierzchni biurowej w nowoczesnym budynku biurowym Domaniewska Office Hub, położonym w centrum biznesowego Mokotowa. NOKIA zajmie powierzchnię ponad 6 tys. mkw., a jej udostępnianie rozpocznie się jeszcze październiku br. Z nowym najemcą Grupa Kapitałowa PHN zawarła długoletnią umowę najmu.

NOKIA jest światowym liderem innowacji technologicznych z przychodami na poziomie kilkunastu miliardów euro rocznie. Dzięki badaniom i innowacjom NOKIA dostarcza usługodawcom komunikacyjnym, rządom, dużym przedsiębiorstwom i klientom najszerszy wachlarz produktów, usług i licencji. NOKIA tworzy infrastrukturę sieci 5G oraz Internet rzeczy, a także nowe aplikacje wirtualnej rzeczywistości i cyfrowego zdrowia. Dostarcza rozwiązania dla ponad 80% największych przedsiębiorców telekomunikacyjnych. 

Mieszczący się przy ul. Rodziny Hiszpańskich 8 w Warszawie biurowiec PHN - Domaniewska Office Hub jest nowoczesnym kompleksem w certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie na najlepszą Budowę Roku 2015, organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budownictwa. Kompleks biurowy Domaniewska Office Hub składa się z dwóch połączonych siedmiokondygnacyjnych budynków, zaprojektowanych i wyposażonych zgodnie z najnowszymi trendami w dziedzinie organizacji pracy.  Wśród dotychczasowych najemców kompleksu biurowego jest m.in. Poczta Polska S.A. Dzięki zawartej w dniu dzisiejszym umowie z NOKIA, Domaniewska Office Hub zostaje w pełni skomercjalizowana.

Cieszymy się, że do grona naszych najemców dołączyła kolejna prestiżowa firma, będąca liderem w branży telekomunikacyjnej i technologicznej, która w wynajmowanej powierzchni stworzy m.in. laboratorium badawcze. Powierzchnie PHN stają się miejscem prowadzenia nowoczesnego i innowacyjnego biznesu. W naszych nieruchomościach można korzystać z punktów wynajmu aut na minuty, a w nowych inwestycjach powstaną stanowiska do ładowania aut zasilanych elektrycznie. Jesteśmy też otwarci na podmioty typu start-up. Zgodnie z naszym planem skomercjalizowany został obiekt Domaniewska Office Hub i tym samym zrealizowany jeden z kolejnych punktów naszej strategii na lata 2017-2023. - powiedział Maciej Jankiewicz, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

 

***

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną
z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów o wartości ok. 2,75 mld zł. Działalność Grupy Kapitałowej PHN skoncentrowana jest w Warszawie oraz największych regionalnych miastach  m.in. w Poznaniu, Trójmieście, Łodzi oraz Wrocławiu. Ogólna powierzchnia GLA nieruchomości wchodzących w skład portfela nieruchomości Grupy Kapitałowej PHN wynosi około 320.000 mkw. PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Nokia

Nokia jest światowym liderem innowacji technologicznych w połączonym świecie. Dzięki badaniom i innowacjom Nokia Bell Labs dostarcza usługodawcom komunikacyjnym, rządom, dużym przedsiębiorstwom i klientom najszerszy wachlarz produktów, usług i licencji. Od tworzenia infrastruktury sieci 5G
i Internetu rzeczy po nowe aplikacje wirtualnej rzeczywistości i cyfrowego zdrowia kształtuje przyszłość technologii, które zmieniają ludzkie życie.

 

 

***

Dodatkowych informacji udziela

Grzegorz Bednarczyk - Biuro Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom.: +48 603 915 456;

Tel:. +48 22 850 91 75;

E-mail: grzegorz.bednarczyk@phnsa.pl

www.phnsa.pl