Na warszawskiej Woli powstaje nowa łąka kwietna

poniedziałek, Wrzesień 27, 2021 - 12:50

Na warszawskiej Woli powstaje otwarta dla mieszkańców miasta łąka kwietna. To kolejny proekologiczny projekt Polskiego Holdingu Nieruchomości, który w swojej działalności promuje najwyższe zielone standardy na rynku nieruchomości.

Na działce należącej do Grupy PHN o powierzchni ponad 4 tys. mkw. i położonej przy ruchliwej Alei Prymasa Tysiąclecia na wiosnę przyszłego roku zakwitną maki polne, chabry bławatki i złocienie. Łąki miejskie nie tylko podnoszą estetykę miasta, ale także wzbogacają ekosystem, oczyszczają powietrze i glebę z zanieczyszczeń, kumulują wilgoć oraz dają schronienie pszczołom.

Łąka powstaje w miejscu, które w przyszłości przeznaczone będzie pod budowę nowoczesnej inwestycji biurowo-handlowej. Do tego jednak czasu dotychczasowy teren stanowiący zaplecze placu budowy, przeobrazi się
w miejską łąkę kwietną -  miejsce estetyczne i proekologiczne, które umili mieszkańcom warszawskiej Woli spędzanie wolnego czasu.

Bardzo poważnie traktujemy zasady zrównoważonego rozwoju. Wprowadzamy na realizowanych przez nas inwestycjach innowacyjne rozwiązania, służące ludziom i przyjazne dla środowiska. Takim proekologicznym działaniem jest także łąką kwietna, która dodatkowo podnosi estetykę otoczenia – powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Inwestycje realizowane przez Polski Holding Nieruchomości od lat cechuje zielone podejście do biznesu. Przykładem takich działań jest także sztandarowa inwestycja Grupy PHN - kompleks biurowo-handlowy SKYSAWA w centrum stolicy, który otrzymał certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM Interim na poziomie Outstanding,  co oznacza, że powstały budynek będzie przyjazny środowisku i efektywny energetycznie.

 

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 154 nieruchomości i ok. 600 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności