Kotwice Polski Walczącej pojawią się na budynkach PHN

piątek, Lipiec 29, 2022 - 11:08

PHN tradycyjnie włącza się w obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Symboliczne kotwice Polski Walczącej pojawią się na elewacjach warszawskich nieruchomości należących do Grupy PHN – na kamienicy przy ul. Wierzbowej 9/11 oraz na wieżowcu INTRACO przy ul. Stawki 2.

Już od najbliższej soboty 30 lipca br., przez trzy kolejne wieczory, powstańcza kotwica będzie pojawiała się na elewacji zabytkowej kamienicy zlokalizowanej przy ul. Wierzbowej 9/11. Symboliczna plansza będzie wyświetlana w technice wideomappingu.

Natomiast po zmroku w poniedziałek 1 sierpnia br. symbol Polski Walczącej zabłyśnie też na elewacji INTRACO przy ul. Stawki 2. Na wieżowcu planowane jest wyświetlenie kotwic powstańczych o wielkości około 20 metrów po obydwu stronach elewacji – północnej i południowej – za pomocą odpowiednio zapalonych świateł w górnej części budynku.

1 sierpnia 1944 r. to data szczególna w pamięci zarówno mieszkańców Warszawy jak i całej Polski. Było to jedno z najważniejszych, a zarazem najbardziej dramatycznych wydarzeń w historii stolicy. Włączanie się w obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego jest dla nas tym bardziej istotne, że historia naszej firmy od dziesięcioleci jest związana z Warszawą. Symbole Polski Walczącej, wyświetlane na nieruchomościach PHN, będą znakiem naszej pamięci o heroizmie wszystkich ludzi, którzy walczyli i oddali życie w walce z niemieckim okupantem - powiedział Marcin Mazurek, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. 

Znak w kształcie kotwicy, w której litera P oznacza Polskę, a ramiona ułożone w literę W - walkę lub „kotwicę”, stał się symbolem nadziei na odzyskanie niepodległości, który był powszechnie stosowany w czasie II wojny światowej. Powstanie warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 r. o godz. 17:00 i było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. W trakcie nierównej 63 dniowej walki zginęło około 16 tys. polskich żołnierzy oraz zabitych zostało od 150 tys. do 200 tys. cywilnych mieszkańców stolicy. Zniszczeniu uległa też większość zabudowy lewobrzeżnej Warszawy.

 

***

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Polski Holding Nieruchomości (PHN) jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych pod względem wartości portfela. Portfel Grupy obejmuje ponad 150 aktywów nieruchomościowych o wartości rynkowej ok. 3,4 mld PLN Działalność PHN skoncentrowana jest w Warszawie oraz największych regionalnych miastach, m.in. w Poznaniu, Trójmieście, Łodzi, Katowicach, Krakowie i we Wrocławiu. Spółka ma wieloletnie doświadczenie w sektorach: biurowym, handlowym i logistycznym, zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów inwestycyjnych. Od 13 lutego 2013 roku PHN jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności