Kotwica Polski Walczącej pojawi się na Intraco

piątek, Lipiec 29, 2016 (Całodzienne)

Znak Polski Walczącej - symbol w kształcie kotwicy, pojawi się już dziś o zmroku na budynku Intraco, należącym do Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A., przy ul. Stawki 2. Światła zapalone w 72 oknach, na 8 kondygnacjach pomiędzy 30 a 37 piętrem wieżowca, utworzą symbol Podziemnego Państwa. Kotwica pojawi się również na INTRACO w dniach symbolizujących zakończenie walk powstańczych w dniach od 30 września 2016 r. do 3 października 2016 r.

W ten nietypowy sposób pragniemy oddać hołd poległym powstańcom, osobom, które przeżyły 63 dni powstańczej walki oraz mieszkańcom Warszawy. Polski Holding Nieruchomosci S.A. i jego pracownicy od lat związani są z Warszawą, zaś budynek Intraco jest ikoną stolicy. Tym drobnym gestem chcemy dać wyraz pamięci o naszych przodkach, walczących o wolność i niepodległość oraz wspólnie z warszawiakami uczcić historię bohaterskiej stolicy - powiedział Maciej Jankiewicz, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Do akcji włączyli się najemcy budynku, w tym m.in.: Sasol Poland Sp. z o.o., Everest Investmenst S.A., Hoerbiger Polska Sp. z o.o., Marubeni Corporation S.A., Izba Skarbowa w Warszawie, Alora Sp. z o.o., Agencja JOCHYM oraz Arminex Trading Sp. z o.o., za co składamy im serdeczne podziękowania.

„Kotwica Walcząca” była powszechnie stosowana w czasie II wojny światowej. Znak w kształcie kotwicy, której człon przypominający literę P oznacza Polskę, a ramiona ułożone w literę W - walkę lub „kotwicę”, jest symbolem nadziei na odzyskanie niepodległości.

***
Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

***

Dodatkowych informacji udziela:
Magdalena Kacprzak
tel. (22) 850 91 34
e-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl