Inwestycja VIS á VIS Wola z pozwoleniami na budowę

środa, Październik 4, 2017 - 19:18

Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A., decyzją Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, otrzymała prawomocne pozwolenie na budowę zespołu mieszkalnego - VIS á VIS Wola zlokalizowanego przy al. Prymasa Tysiąclecia 83 w Warszawie. W ramach I etapu inwestycji powstaną nowoczesne budynki mieszkalne o łącznej powierzchni całkowitej ponad 25 tys. mkw.

Decyzja Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, zatwierdzająca projekt budowlany oznacza, że wkrótce pod budowę tej inwestycji zostanie wmurowany kamień węgielny i rozpoczną się prace budowlane. Generalnym Wykonawcą I etapu inwestycji  jest Mostostal Warszawa, a zakończenie budowy planowane jest w 2019 r.

Kompleks VIS á VIS Wola I będzie mieścił się przy głównej arterii dzielnicy - al. Prymasa Tysiąclecia 83. I etap inwestycji obejmuje realizację dwóch budynków mieszkalnych z garażami podziemnymi oraz dziedzińcem rekreacyjnym. Projektowany zespół mieszkalny na Woli będzie się wyróżniał współczesną formą architektoniczną, różnorodną strukturą kondygnacyjną oraz wyeksponowaniem parteru usługowego. I etap inwestycji obejmuje budowę około 213 mieszkań. W przygotowaniu jest także II etap mieszkaniowy, w ramach którego powstanie kolejnych 253 mieszkań. Dla II etapu inwestycji VIS á VIS Wola Grupa Kapitałowa PHN posiada już prawomocne pozwolenie na budowę. Planowany jest także III etap inwestycji przy al. Prymasa Tysiąclecia, zakładający realizację nowoczesnego budynku biurowego o powierzchni ponad 13,5 tys. mkw., oddzielającego kompleks mieszkalny od głównej arterii dzielnicy Wola.                                                              

Jest nam miło poinformować o uzyskaniu niezbędnych pozwoleń na budowę inwestycji Vis a’ Vis Wola, a tym samym o zakończeniu przygotowań formalno-prawnych. W tym roku jest to już drugi projekt deweloperski realizowany przez Grupę Kapitałową PHN, przy którym ruszą prace budowlane. Wierzymy, że funkcjonalne i estetyczne rozwiązania, jakie zaoferuje Vis a’ Vis Wola, zaspokoją potrzeby i wpiszą się w gusta przyszłych mieszkańców osiedla. Tak zlokalizowana inwestycja będzie atrakcyjna i przyjazna zarówno pod względem bliskości centrum miasta, jak również ze względu na samo miejsce i jego otoczenie. - powiedział Maciej Jankiewicz, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

 

***

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów o wartości ok. 2,75 mld zł. Działalność Grupy Kapitałowej PHN skoncentrowana jest w Warszawie oraz największych regionalnych miastach m.in. w Poznaniu, Trójmieście, Łodzi oraz Wrocławiu. Ogólna powierzchnia GLA nieruchomości wchodzących w skład portfela nieruchomości Grupy Kapitałowej PHN wynosi około 320.000 mkw. PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

***

Dodatkowych informacji udziela

Grzegorz Bednarczyk - Biuro Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom.: +48 603 915 456;

Tel:. +48 22 850 91 75;

E-mail: grzegorz.bednarczyk@phnsa.pl

www.phnsa.pl