Hillwood i PHN wybudowały w Świebodzinie hub logistyczny

piątek, Grudzień 20, 2019 - 10:58

10.300 mkw. powierzchni magazynowej z nowoczesnymi biurami i salą szkoleniową zostało wybudowane w Świebodzinie przez Hillwood Polska w joint venture z Polskim Holdingiem Nieruchomości. Hala powstała w formule BTS dla firmy Moto-Profil, jednego z największych dystrybutorów części i akcesoriów motoryzacyjnych.

Nowe centrum logistyczne zostało uruchomione na początku grudnia. Jest to drugi co do wielkości obiekt magazynowy, spośród trzech, którymi w Polsce dysponuje Moto-Profil. Centrum logistyczne w Świebodzinie obejmuje 10.000 mkw. powierzchni magazynowej oraz 300 mkw. części biurowej z nowoczesną salą szkoleniową. Budynek został przystosowany do potrzeb dystrybutora. Na miejscu zainstalowano systemy do zarządzania transportem TMS i logistyką magazynową WMS oraz sortery rozdzielające zamówienia i segregujące towar.

 Hala będzie pełniła rolę hubu, który usprawni system dostaw Moto-Profil. Miejsce zostało wybrane ze względu na korzystną lokalizację. W bliskim sąsiedztwie przebiega droga ekspresowa S3 (Legnica - Szczecin), a tylko 4 kilometry od centrum logistycznego jest węzeł autostrady A2 Berlin - Poznań.

 Dbamy o to, aby dostarczać klientom nie tylko magazyn dostosowany do konkretnych potrzeb, ale również położony w optymalnej lokalizacji. Centrum logistyczne wybudowane dla Moto-Profil przez Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości w Świebodzinie to przykład takiej inwestycji. Firmy chcą lokować swoją działalność już nie tylko w największych ośrodkach. Coraz chętniej wybierają lokalizacje takie jak Świebodzin, które są równie dobrze skomunikowane i konkurencyjne pod względem dostępu do siły roboczej - mówi Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska.

 Centrum w Świebodzinie to kolejna inwestycja, która wpisuje się w naszą strategię. Wykorzystujemy znajdujące się w naszych zasobach atrakcyjne tereny inwestycyjne do realizacji nowoczesnych projektów logistycznych. W planach mamy dalszy rozwój podobnych inwestycji we współpracy z zaufanym partnerem, jakim jest Hillwood Polska - powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Magazyn w Świebodzinie stanowi kolejny krok w rozwojowych planach spółki Moto-Profil. Inwestycja oznacza także miejsca pracy dla mieszkańców miasta i okolic. W centrum logistycznym zatrudnienie znajdzie około 100 osób.

Nowa platforma logistyczna jest uzupełnieniem naszego projektu „trójkąta”, w skład którego wchodzą centra magazynowe w Chorzowie, Świebodzinie i Jawczycach pod Warszawą. Taki układ pozwoli nam zapewnić najlepszą dostępność zasobów oraz zdynamizować dostawy w systemie nocnym i dziennym. Centrum przejmie około 30 procent obsługiwanego przez Moto-Profil rynku. Będziemy bliżej naszych klientów z zachodniej Polski. Co więcej, szybki dojazd do kluczowych tras komunikacyjnych zoptymalizuje koszty związane z dostawami – mówi Leszek Żurek, Prezes Zarządu Moto-Profil

 Wybór lokalizacji nowego magazynu dla firmy Moto-Profil poprzedzony był dokładną analizą potrzeb dystrybucyjnych klienta, a następnie możliwości pozyskania nowoczesnego obiektu w okolicy węzła A2 i S3 w ustalonym terminie. Jesteśmy przekonani, że umiejscowienie nowoczesnego magazynu w Świebodzinie umożliwi naszemu klientowi dalszą rozwój - mówi Maciej Cieliczko, Dyrektor w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych w Colliers International.

***

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Informacje o Hillwood

Hillwood to globalny deweloper nieruchomości komercyjnych z 30-letnim doświadczeniem w Europie i Ameryce Północnej. W Polsce od 5 lat buduje nowoczesne centra logistyczne i przemysłowe, zarówno w formule BTS (szytych na miarę), jak i na wynajem. Firma zajmuje się również akwizycjami i zarządzaniem nieruchomościami. Obecnie posiada w Polsce ponad 30 aktywnych obiektów. Swoją działalność skupia na pięciu głównych rynkach magazynowych (Warszawa, Łódź, Poznań, Wrocław, Górny Śląsk), ale inwestuje także w nowych, perspektywicznych lokalizacjach (np. Częstochowa, Kutno, Świebodzin).

 

 

***

 

Dodatkowych informacji udziela:

 

Polski Holding Nieruchomości S.A.

Magdalena Kacprzak – Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

 

Marta Kołodziejska - Marketing & Communications Manager Hillwood Polska

Kom. +48 603 391 191; E-mail: marta.kolodziejska@hillwood.com

 

Andrzej Godewski - NBS Communications

Kom. +48 888 651 564; E-Mail: agodewski@nbs.com.pl