Henry Ross Perot Jr. na spotkaniu w PHN

wtorek, Lipiec 11, 2017 - 18:14

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Prezesa The Perot Companies Pana Rossa Perot Jr. z Prezesem Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. Panem Maciejem Jankiewiczem. Podczas spotkania strony omówiły możliwości dalszej współpracy. Grupa Kapitałowa PHN wspólnie z Grupą Hillwood buduje park logistyczny Hillwood & PHN Pruszków, o łącznej powierzchni ponad 80 tys. mkw. Podczas dzisiejszego spotkania omówione zostały postępy prac, jak również dalsza współpraca stron przy realizacji kolejnych centrów logistycznych w Polsce.

Pan Ross Perot, Jr. jest Prezesem The Perot Companies i zarządza portfolio firm należących do rodziny Perot, działających w sektorze nieruchomości, paliw oraz inwestycji. Perot jest również prezesem firmy Hillwood, którą założył w 1988 r. To dzięki jego zaangażowaniu i realizacji wielu najwyższej jakości projektów, Hillwood został jedną z 10 wiodących firm z branży nieruchomości w Stanach Zjednoczonych i jednym z najlepszych developerów w Dallas-Fort Worth. Podobnie stało się ze stworzoną w 1988 r. firmą Perot Systems Corporation działającą w branży IT, w której Perot pełnił funkcje Członka Zarządu, CEO (2000 - 2004) oraz Prezesa Zarządu (2004 - 2009) aż do zakończonego sukcesem przejęcia firmy przez Dell Inc. W czasie jego kadencji w radzie, Perot Systems stała się wartą wiele miliardów dolarów globalną firmą, zatrudniającą ponad 24 tys. pracowników w Ameryce Północnej, Europie i Azji.

Pan Ross Perot, Jr. jest synem Pana Ross Perot - amerykańskiego przedsiębiorcy, polityka i miliardera, który dorobił się majątku na przedsiębiorstwach Electronic Data Systems i Perot Systems. Perot kandydował w wyborach prezydenckich w 1992 r. i 1996 r.. W wyborach 1992 r. cieszył się wysokim poparciem w sondażach, dzięki czemu wziął udział w debatach telewizyjnych jako pierwszy kandydat poza przedstawicielami dwóch wiodących partii amerykańskich - startował w parze z admirałem w stanie spoczynku Jamesem Stockdale’em jako kandydatem na wiceprezydenta. Ross Perot uzyskał wówczas 19% głosów, mimo iż nie uczestniczył przez kilka miesięcy w kampanii. Był to najlepszy wynik uzyskanym przez kandydata spoza dwóch czołowych partii od 1912 roku.

 

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów o wartości ok. 2,75 mld zł. Działalność Grupy Kapitałowej PHN skoncentrowana jest w Warszawie oraz największych regionalnych miastach  m.in. w Poznaniu, Trójmieście, Łodzi oraz Wrocławiu. Ogólna powierzchnia GLA nieruchomości wchodzących w skład portfela nieruchomości Grupy Kapitałowej PHN wynosi około 320.000 mkw. PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Hillwood Polska

Hillwood Polska koncentruje się na działalności związanej z zakupem, finansowaniem i budową magazynów oraz obiektów przemysłowych z przeznaczeniem pod długoterminowy wynajem. W portfelu Hillwood Polska znajduje się wiele obiektów magazynowych, a także dedykowanych projektów typu BTS w takich lokalizacjach jak: okolice Warszawy, Wrocławia, Gdańska i Górnego Śląska. Obecnie Hillwood Polska jest w trakcie rozbudowy istniejących parków, a także budowy nowych inwestycji. Ogólna powierzchnia obiektów, które są w portfelu Hillwood Polska, wynosi obecnie około 300 000 mkw. Hillwood Polska dysponuje przygotowanymi terenami budowlanymi, na których planuje kolejne inwestycje magazynowe. Projekty prowadzone są kompleksowo, a Hillwood Polska jest zaangażowany na każdym etapie procesu, poczynając od zakupu gruntu i projektowania poprzez nadzór nad budową, wynajem aż po aktywne zarządzanie nieruchomością. Głównym celem Hillwood Polska jest dostarczanie najwyższej jakości serwisu i usług Klientom i Partnerom biznesowym.

 

***

Dodatkowych informacji udziela

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

www.phnsa.pl