Grupa PHN wspiera najemców w czasie pandemii

czwartek, Grudzień 3, 2020 - 15:02

Jeszcze w marcu br. Polski Holding Nieruchomości S.A. uruchomił program pomocowy dla najemców borykających się z problemami finansowymi spowodowanymi pandemią koronawirusa. Od początku pandemii łączna wartość pomocy udzielonej najemcom obiektów należących do Grupy PHN wyniosła już blisko 2 mln PLN.

Z różnych form wsparcia udzielonego do tej pory przez Grupę PHN skorzystali głównie przedsiębiorcy z branży gastronomicznej, handlowej oraz świadczący usługi ochrony zdrowia czy edukacyjne oraz inni najemcy powierzchni biurowej.

Rozumiemy problemy naszych najemców. Mamy pełną świadomość, że dla wielu firm opłaty z tytułu najmu lokali są jednymi z większych kosztów prowadzenia działalności, co w przypadku utraty znacznej części przychodów szybko przekłada się na pogorszenie płynności finansowej. Każdy przypadek rozważamy indywidualnie, mając na uwadze budowanie długoterminowych relacji z naszymi partnerami, jak również dobro naszych akcjonariuszy – powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Najemcy obiektów należących do Grupy PHN, którzy popadli w kłopoty finansowe z powodu pandemii, mogą liczyć ze strony Grupy na takie działania jak przeniesienie płatności czynszu w czasie, wakacje czynszowe połączone z przedłużeniem okresu najmu czy też czasowe umorzenie opłat z tytułu najmu lokalu.

Podjęte działania świadczą o tym, jak bardzo zależy nam na budowaniu długotrwałych i obopólnie dobrych relacji z naszymi najemcami. Przez ten trudny dla gospodarki i przedsiębiorców okres musimy przejść solidarnie. Liczymy na to, że po Nowym Roku, gdy pojawi się szczepionka a gospodarka zostanie odmrożona, znacznie poprawi się sytuacja wielu branż i znów zaczniemy funkcjonować w warunkach rozwijającej się gospodarki – dodał Marcin Mazurek.

 

***

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i ok. 600 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Polski Holding Nieruchomości S.A.

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Polski Holding Nieruchomości S.A.

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności