Grupa PHN rozbuduje z firmą Unibep Osiedle Olimpijczyk w Łodzi

czwartek, Sierpień 17, 2023 - 16:04

Polski Holding Nieruchomości podpisał umowę ze spółką Unibep na realizację drugiego etapu Osiedla Olimpijczyk w Łodzi, w dzielnicy Polesie. Wybrany w przetargu generalny wykonawca zrealizował wcześniej z sukcesem pierwszy etaptej inwestycji. Przekazanie 132 mieszkań nastąpi w pierwszym kwartale 2025 r.

Nowa inwestycja mieszkaniowa jest kontynuacją projektu Osiedle Olimpijczyk zlokalizowanego przy ul. Janusza Kusocińskiego 119 i 121. Sukces pierwszego etapu skłonił PHN do rozwinięcia tego projektu w oparciu o posiadane aktywa gruntowe i przy zachowaniu wysokich standardów urbanistycznych. Przekazanie przez PHN placu budowy generalnemu wykonawcy nastąpi w najbliższych dniach. Budowa drugiego etapu Osiedla Olimpijczyk powinna zakończyć się w pierwszym kwartale 2025 r.

Nawiązując do nazwy naszego osiedla można powiedzieć, że rozpoczynamy drugie okrążenie, czyli budowę drugiego etapu Osiedla Olimpijczyk. Dzięki doskonałej lokalizacji i wysokiej jakości wykonania pierwszego etapu, w krótkim czasie 166 mieszkań znalazło swoich nabywców. Już dziś, jeszcze przed rozpoczęciem budowy i sprzedaży, mamy blisko 20 zarezerwowanych mieszkań przez osoby, które doceniają jak solidnie zbudowany  jest pierwszy etap. To najlepsza wizytówka naszej współpracy z firmą Unibep, dlatego cieszę się, że drugi etap też będziemy wspólnie realizować - powiedział Szczepan Barszczewski, wiceprezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości ds. inwestycji.

W uruchamianym właśnie etapie inwestycji Osiedle Olimpijczyk powstaną dwa 6-kondygnacyjne budynki mieszkalne o prostej i eleganckiej bryle, z garażami wolnostojącymi i zewnętrznymi miejscami parkingowymi. Zaplanowano 132 mieszkania o funkcjonalnych, łatwych w adaptacji rozkładach. Średni metraż wynosi 60 mkw. i przeważają lokale 3 i 4-pokojowe, skierowane przede wszystkim do rodzin z dziećmi. Do tego przewidziano także 120 komórek lokatorskich. Mieszkania usytuowane na parterze będą posiadać własne ogródki, a wszystkie położone wyżej loggie lub balkony. Osiedle będzie mieć plac zabaw i strefę rekreacji. Przewidziano także 32 miejsca dla rowerów.

Osiedle Olimpijczyk znajduje się odległości około 6 km od centrum Łodzi. Jest doskonale skomunikowane i położone w cichej, zielonej okolicy.  W odległości ok. 2 km znajduje się największy w Łodzi zabytkowy Park
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z ogrodem botanicznym, łódzkim ZOO i parkiem wodnym. Oprócz terenów zielonych, blisko osiedla znajdują się liczne sklepy, w tym dwa centra handlowe oraz punkty usługowe, restauracje i kluby fitness.

Unibep S.A. jest jedną z największych firm z branży budowlanej w Polsce. To notowane na warszawskiej giełdzie przedsiębiorstwo budowlane z przeważającym polskim kapitałem, którego jednym z głównych segmentów działalności jest budownictwo kubaturowe. Jest liczącym się generalnym wykonawcą, specjalizującym się m.in. w budowie osiedli mieszkaniowych na terenie największych polskich miast. To firma z tradycjami – w roku 2025 Unibep S.A. będzie świętowała 75-lecie powstania.

Bardzo cieszymy się, że znów będziemy pracować dla Polskiego Holdingu Nieruchomości przy Osiedlu Olimpijczyk. To kolejny wspólny projekt mieszkaniowy, bo przypomnę, że od roku budujemyosiedle Kolej na 19
w
Warszawie. Kolejne zlecenie to także potwierdzenie tego, że dobrze układa się współpraca między inwestorem, a wykonawcą, że zawsze poszukujemy najlepszych rozwiązań dla naszych klientów. Chcę zadeklarować,
że dołożymy wszelkich starań, aby budynki zostały
przekazane zgodnie z harmonogramem, a wykonawstwo było wysokiej jakości - powiedział Krzysztof Mikołajczyk, wiceprezes Zarządu Unibep S.A., dyrektor budownictwa.

 

***

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ponad 150 nieruchomości i ok. 600 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Unibep S.A.

Unibep S.A. jest jednym z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce. Działa w różnych segmentach branży budowlanej. Jest generalnym wykonawcą budownictwa kubaturowego w Polsce i za granicą, poprzez segment budownictwa energetyczno-przemysłowego realizuje inwestycje dla przemysłu i energetyki, posiada największą w Polsce fabrykę domów modułowych (sprzedaje je głównie na rynki eksportowe: kraje skandynawskie i Niemcy), działa w szeroko pojętej infrastrukturze (buduje drogi i obiekty inżynieryjne głównie na terenie Polski północno-wschodniej) oraz prowadzi działalność deweloperską w Warszawie, Poznaniu, Radomiu i Trójmieście. Od 2008 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności