Grupa Kapitałowa PHN wybuduje obiekt handlowy na warszawskim Lewandowie

środa, Kwiecień 5, 2017 - 16:36

Grupa Kapitałowa PHN podpisała umowę dotyczącą budowy oraz najmu obiektu handlowego dla podmiotu komercyjnego o uznanej pozycji rynkowej. Obiekt używany będzie do prowadzenia sprzedaży detalicznej.

Współpraca Grupy Kapitałowej PHN i podmiotu komercyjnego zakłada realizację projektu w formule BTS (built to suit)
- projektu „szytego na miarę’’, przygotowanego pod potrzeby najemcy. W ramach inwestycji Grupa Kapitałowa PHN zaprojektuje, wybuduje, a następnie wynajmie obiekt handlowy wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, przy uwzględnieniu założeń i standardów najemcy. Umowa została zawarta pod warunkiem uzyskania zamiennego pozwolenia na budowę do końca 2017 r. i obejmuje 10-letni okres najmu od dnia przekazania obiektu handlowego z możliwością przedłużenia najmu na kolejny 5-letni okres.

W ramach inwestycji powstawanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej wynoszącej ok. 1,1 tys. mkw. i będzie to pierwszy projekt w ramach całościowego planu komercjalizacji nieruchomości położonej na warszawskim Lewandowie przy Trasie Toruńskiej. Zawarta umowa jest zgodna z naszą strategią zakładającą realizację projektów handlowych w formule BTS dla wybranych najemców. Warto zauważyć, iż jest to kolejny w ostatnim czasie rozpoczęty przez Grupę Kapitałową PHN projekt. Przypomnę, iż w marcu br. rozpoczęliśmy pierwszy etap projektu Hillwood & PHN Pruszków realizowanego w formule joint-venture z Hillwood, do którego pozyskaliśmy najemców o uznanej pozycji rynkowej - Grupa Cosentino oraz Westwing, osiągając tym samym pre-let na poziomie 55 proc. Prace budowlane zostaną zakończone w trzecim kwartale br., a budynek magazynowy zostanie przekazany najemcom do listopada. - powiedział Maciej Jankiewicz, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Nieruchomość, na której powstanie obiekt handlowy obejmuje obszar 8,7 tys. mkw. i znajduje się na granicy m. st. Warszawy z Gminą Marki, przy Trasie Toruńskiej (S8) nieopodal osiedla Lewandów Leśny. Powierzchnia terenu zagospodarowana pod projekt to ok. 3,7 tys. mkw.

 

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

***

Dodatkowych informacji udziela

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl