Grupa Kapitałowa PHN i Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna nawiązały współpracę

piątek, Grudzień 9, 2016 - 15:09

Polski Holding Nieruchomości i Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna w dniu 8 grudnia br. podpisały list intencyjny dotyczący możliwości nawiązania współpracy i prowadzenia wspólnych działań, mogących polegać w szczególności na włączeniu do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wspólnie uzgodnionych przez Strony nieruchomości należących do Grupy Kapitałowej PHN położonych na terenie województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Zgodnie z postanowieniami listu intencyjnego zamiarem Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. i Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Sp. z o.o. jest współpraca, która opierać się będzie na wykorzystaniu wzajemnych potencjałów, możliwości, wiedzy i doświadczeń w ramach podejmowanych wspólnie działań dotyczących nieruchomości należących do Grupy Kapitałowej PHN.

W ramach planowanej współpracy do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej włączone mogą zostać te nieruchomości Grupy Kapitałowej PHN, które zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie głównych szlaków komunikacyjnych w obrębie województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego, w szczególności nieruchomość położona na osiedlu Firoga w Gdańsku.

Jest nam miło poinformować o zawarciu listu intencyjnego dotyczącego potencjalnej współpracy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną, której celem jest przyciąganie różnorodnych inwestycji zamierzających do rozwoju działalności gospodarczej prowadzonej na terenie strefy. Nieruchomości należące do Grupy Kapitałowej PHN, atrakcyjnie zlokalizowane w pobliżu lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku i drogi ekspresowej S6, po włączeniu do strefy, z całą pewnością przyniosą potencjalnym inwestorom, korzystne udogodnienia finansowe - powiedział Maciej Jankiewicz, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Nawiązana współpraca to kolejny krok naprzód, w realizacji nowej polityki przemysłowej. Sądzę, że ten rodzaj kooperacji przy zoptymalizowanym wykorzystaniu potencjału każdej ze stron zaowocuje nowymi możliwościami rozwoju dla naszych obecnych jak i przyszłych firm strefowych - powiedziała Aleksandra Jankowska – Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o.o.. Pierwsze pomysły już się pojawiły. Wspólnie z naszym nowym partnerem rozważamy możliwość budowy parku przemysłowego - dodaje.

 

 

***
Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości
Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

***
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna powstała na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 lipca 2001 r. Celem jej działalności jest przyspieszenie rozwoju gospodarczego regionu poprzez przyciągnięcie na tereny objęte strefą inwestorów polskich oraz zagranicznych. PSSE swoim zasięgiem obejmuje trzydzieści podstref w czterech województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim oraz wielkopolskim o łącznym obszarze: 2039,9903 ha. Są to tereny przemysłowe umiejscowione przy głównych szlakach komunikacyjnych oraz w pobliżu międzynarodowych portów morskich i lotniczych. Inwestor w ramach udzielonego zezwolenia oprócz atrakcyjnie ulokowanego obszaru zyskuje szereg przywilejów, takich jak: pomoc publiczną w postaci zwolnienia z podatku dochodowego(PIT lub CIT), kompleksową obsługę podczas realizacji projektu inwestycyjnego oraz możliwość skorzystania z kilku innych zachęt inwestycyjnych(np. zwolnienia z podatku od nieruchomości) czy dotacji unijnych. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna to idealne rozwiązanie, spełniające potrzeby inwestorów i regionu jednocześnie.

 

***
Dodatkowych informacji udziela:

Polski Holding Nieruchomości S.A.
Magdalena Kacprzak
tel. (22) 850 91 34
e-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
Anna Pogorzelska
tel. 58 55 59 728
e-mail: a.pogorzelska@strefa.gda.