Grupa Kapitałowa PHN i PFRON podpisały umowę dotyczącą wynajmu powierzchni przy ul. Kolejowej 19

poniedziałek, Marzec 13, 2017 - 15:10

W dniu dzisiejszym Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podpisały umowę dotyczącą wynajmu powierzchni biurowej i magazynowej w budynku przy ul. Kolejowej 19 w Warszawie. Umowa zawarta została na okres 10 lat.

Podpisana umowa dotyczy zarówno przedłużenia dotychczasowego, wieloletniego najmu, jak również ekspansji w budynku przy ul. Kolejowej 19 w Warszawie. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zajmuje ok. 2,5 tys. mkw. powierzchni, zaś zgodnie z nową umową będzie wynajmował łącznie ok. 4,3 tys. mkw., w tym ok. 2 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz ok. 2,3 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Obecnie zajmowane i nowe powierzchnie zostaną wyremontowane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

                

 

Cieszy nas fakt, że tak ważna instytucja, jaką jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który wspiera aktywność zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych, będzie znajdował się w budynku należącym do Grupy Kapitałowej PHN. Jesteśmy przekonani, że nasza wieloletnia dotychczasowa współpraca z sukcesem będzie kontynuowana. –powiedział Maciej Jankiewicz, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Dzięki porozumieniu z Grupą Kapitałową Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. udało nam się wynegocjować konkurencyjną stawkę. Jest to szczególnie ważne, bo jako państwowa instytucja stanowiąca kluczowy element systemu wsparcia osób niepełnosprawnych w Polsce musimy być wyczuleni na racjonalne gospodarowanie pieniądzem publicznym. Z zadowoleniem przyjmuję, że nowe powierzchnie zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i naszych pracowników – powiedział Robert Kwiatkowski, prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nieruchomość należąca do Grupy Kapitałowej PHN przy ul. Kolejowej 19 w Warszawie jest doskonale zlokalizowana - w bliskiej odległości do centrum miasta, w sąsiedztwie centrum konferencyjno-wystawienniczego EXPO XXI, w odległości zaledwie ok. 800 m do stacji II linii metra - Rondo Daszyńskiego.

 

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

***

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl