Chemobudowa – Kraków S.A., spółka Polskiego Holdingu Nieruchomości rozpoczyna inwestycję mieszkaniową w Krakowie

poniedziałek, Październik 9, 2023 - 13:03

Chemobudowa – Kraków S.A., należąca do Grupy PHN, rozpoczyna inwestycję – budowę kompleksu dwusegmentowego budynku mieszkalnego pn. Willa Pana Tadeusza na Zabłociu. Będzie to druga inwestycja mieszkaniowa w Krakowie w standardzie BREEAM. W nowej inwestycji powstanie 120 mieszkań o podwyższonym standardzie.

Planowana inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Pana Tadeusza na terenie XIII dzielnicy Podgórze w dynamicznie rozwijającej się jej części Zabłocie – Wschód. Willa Pana Tadeusza to budynek wielorodzinny składający się̨ z dwóch segmentów, każdy o 8 kondygnacjach nadziemnych, posadowionych na wspólnej jednopoziomowej hali garażowej, znajdującej się̨ na kondygnacji -1.

Willa Pana Tadeusza to nasza pierwsza inwestycja mieszkaniowa, którą będziemy realizować w formule inwestycji własnej. Cieszę się, że zrealizujemy ją w Krakowie. Chemobudowa Kraków jest związana ze stolicą Małopolski od 75 lat. To regionalna top marka, mająca maksymalne zaufanie i gwarancję rzetelności u mieszkańców i klientów - mówi Andrzej Wyszyński, prezes zarządu Chemobudowy – Kraków S.A.

Bryła i elewacje dwusegmentowego budynku Willa Pana Tadeusza zostały zaprojektowane ze szczególną dbałością o materiał oraz detal architektoniczny, poprzez wprowadzenie rytmu, kształtu i odpowiedniej wielkości okien, czy formy balkonów i balustrad. Architekci z biura projektowego Blok Architekci szczególnie starannie zaprojektowali części wspólne wewnątrz budynku, a więc klatki schodowe, balustrady, posadzki, drzwi wewnątrz klatkowe. Wysoką jakość architektoniczną widać będzie w otoczenie budynku – szczególnie starannie zaplanowano zieleń wysoką (przed budynkiem, od strony ulicy) oraz zieleń niską i donice betonowe (na wewnętrznym dziedzińcu), a także układ komunikacji pieszo rowerowej.

Kompleks Willa Pana Tadeusza zaprojektowany został z dbałością o efekt ekologiczny w międzynarodowym standardzie BREEAM. To będzie pierwszy taki budynek mieszkalny z takim certyfikatem na Zabłociu, a drugi w Krakowie. Z myślą o mieszkańcach dbających o środowisko naturalne, i preferujących zdrowy styl życia przewidziano 94 miejsca postojowe dla rowerów. W garażu podziemnym przewidziano możliwość zamontowania stacji ładowania samochodów elektrycznych. W parterach budynków zaplanowano 8 lokali usługowych.

W obu budynkach Willi Pana Tadeusza zaplanowano łącznie 120 mieszkań (od 2- do 5-pokojowych), o średnim metrażu 60,88 mkw. Do dyspozycji mieszkańców przewidziano 103 komórki lokatorskie na kondygnacji -1 oraz na klatkach schodowych. W ramach inwestycji zaprojektowano garaż podziemny na kondygnacji -1, gdzie przewidziano 22 boksy garażowe i 144 miejsca postojowe.

Przyszli mieszkańcy Willi Pana Tadeusza skorzystają z tego, że Zabłocie z poprzemysłowej dzielnicy, przekształca się w nowoczesną tkankę miejską, z dostępem do kulturalnej oferty miasta. Inwestycja zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie Bulwarów Wiślanych, w spacerowej odległości od Kazimierza, Starego Miasta czy takich miejsc jak Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, Cricoteka Muzeum Kantora, Fabryka Emila Schindlera, Muzeum Manggha, ICE Kraków i inne. Bliskość linii i przystanków tramwajowych, autobusowych, a także głównych węzłów komunikacyjnych (Rondo Grzegórzeckie), jest gwarantem dogodnego dostępu mieszkańców do każdej części Krakowa. Autem jest bliskość do centrów handlowych (Galeria Kazimierz, Galeria Krakowska, M1), szkół wyższych (Krakowska Akademia im. Frycza Modrzewskiego, Uniwersytet Jagielloński), liczne placówki medyczne czy usługowe.

 

***

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ponad 150 nieruchomości i ok. 600 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności