ALCHEMIA II z nowym najemcą

środa, Listopad 9, 2022 - 12:44

Wieża Ferrum gdańskiej ALCHEMII II, należąca do portfela Grupy PHN, wzbogaciła się o nowego najemcę. Chillispaces podpisała z PHN umowę najmu na około 2 800 mkw. powierzchni biurowej.

Chillispaces to jedna z najdłużej działających polskich firm świadczących usługi wirtualnych biur, przestrzeni coworkingowych i biur serwisowanych. Obecnie dysponuje 7 lokalizacjami w 3 miastach: Krakowie, Bydgoszczy i Gdańsku. Firma wynajmuje już powierzchnię w innym budynku kompleksu ALCHEMII.

ALCHEMIA usytuowana jest w dzielnicy Oliwa, przy al. Grunwaldzkiej 409, najważniejszej arterii komunikacyjnej Gdańska, tuż obok przystanków autobusowych i tramwajowych oraz stacji Szybkiej Kolei Miejskiej, w bliskiej odległości od Hali Olivia i Głównego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego. Kompleks, który posiada certyfikat ekologiczny LEED na poziomie Platinum, został nagrodzony jako Najlepszy Nowy Biurowiec Roku 2015 w Polsce w konkursie Eurobuild Awards. Z wyższych pięter kompleksu roztacza się widok na Trójmiasto i Zatokę Gdańską, a od strony zachodniej na tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. ALCHEMIA II to dwie wieże Ferrum i Titanium o lekkiej szklanej elewacji połączone 4-kondygnacyjnym, ceglanym podium.

ALCHEMIA to największy ośrodek biznesowy w północnej Polsce, który jest ważną częścią dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Gdańska – Oliwy. Innowacyjne rozwiązania technologiczne, dostęp do usług i terenów zielonych to tylko przykłady udogodnień, z których mogą korzystać najemcy. Położenie kompleksu umożliwia komfortowy dojazd do innych regionów Trójmiasta, zarówno komunikacją publiczną, jak i własnym środkiem transportu. Walory ALCHEMII doceniło Chillispaces, które będzie rozwijać swoją działalność w należącym do Grupy PHN budynku Ferrum – podkreśla Tomasz Sztonyk,członek zarządu ds. zarządzania aktywami nieruchomościowymi Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Ostatnie lata spowodowały wiele zmian na rynku powierzchni komercyjnych oraz preferencji najemców. Wiele firm obecnie odchodzi od tradycyjnego wynajmy „m2” i decyduje się na wynajem powierzchni elastycznej ze względu na dynamiczne zmiany i nieprzewidywalność rynku. Widzimy wielki potencjał w dobrze zlokalizowanych biurach serwisowanych, które nie ograniczają poszukiwania talentów tylko do miasta siedziby firmy. Rozwijamy się dalej w Trójmieście, Krakowie i konkretyzujemy plany na kolejne lokalizacje. Cieszy nas, że nasze kolejne powierzchnie szybko znajdują najemców. To potwierdza słuszność naszej długoterminowej strategii. Wierzymy, że najem powierzchni w budynku Ferrum w Gdańskiej Alchemii to obiecujący początek dalszej współpracy z PHN - mówi Robert Jarząbek, prezes zarządu Chilispaces.

 

 

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Polski Holding Nieruchomości (PHN) jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych pod względem wartości portfela. Portfel Grupy obejmuje ponad 150 aktywów nieruchomościowych o wartości rynkowej ok. 3,6 mld PLN. Działalność PHN skoncentrowana jest w Warszawie oraz największych regionalnych miastach, m.in. w Poznaniu, Trójmieście, Łodzi, Katowicach, Krakowie i we Wrocławiu. Spółka ma wieloletnie doświadczenie w sektorach: biurowym, handlowym i logistycznym, zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów inwestycyjnych. Od 13 lutego 2013 roku PHN jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Powrót do listy aktualności