Współpraca Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Nieruchomości z 4Mobility. Rozbudowa sieci wynajmu aut na minuty

Wednesday, August 2, 2017 - 10:42

Grupa Kapitałowa PHN, zarządzająca rozbudowanym portfelem nieruchomości, rozpoczęła długofalową współpracę partnerską ze spółką 4Mobility, która wdrożyła w Warszawie sieć samoobsługowych wypożyczalni samochodów typu car-sharing.

Grupa Kapitałowa PHN stale poszukuje nowych rozwiązań proekologicznych w zakresie eksploatacji swoich obiektów, tworzenia pro-ekologicznej infrastruktury towarzyszącej oraz sukcesywnej instalacji w budynkach infrastruktury zgodnej z najnowocześniejszymi technologiami i standardami, w tym w szczególności energooszczędnej oraz przyjaznej środowisku. Inwestycje PHN S.A. przygotowywane są zgodnie ze standardami budownictwa ekologicznego, energooszczędnego i pasywnego w tym takimi, które zaczną obowiązywać dopiero w przyszłości. Ponadto budynki są projektowane i budowane stosownie z kryteriami zrównoważonego rozwoju (sustainability) wg norm: BREEAM na poziomie Excellent oraz LEED na poziomie Gold.

W ramach umowy uruchomione zostały pierwsze 4 punkty wynajmu aut na minuty - przy budynku biurowym Kaskada (al. Jana Pawła II 12), biurowcach Intraco (ul. Stawki 2) i Domaniewska Office Hub (ul. Rodziny Hiszpańskich 8) oraz kompleksie biurowym Starościńska-Wiśniowa (ul. Rejtana 15). Planowane jest również uruchomienie kolejnych baz wynajmu 4Mobility przy innych lokalizacjach należących do PHN. Obecnie użytkownicy 4Mobility mają do dyspozycji współdzielone auta marek BMW i MINI w 40 bazach - bezpłatny zwrot samochodu jest możliwy w każdej z nich, a także na terenie dzielnicy Śródmieście. Darmowy jest również postój w całej stołecznej Strefie Płatnego Parkowania i bazach.

Bazy car sharing 4Mobility znaleźć można przy głównych węzłach komunikacyjnych stolicy, takich jak stacje metra, Dworzec Centralny czy Lotnisko Chopina, a także w pobliżu centrów handlowych oraz obiektów biurowych. Wynajęcie auta na minuty odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej - użytkownicy wybierają bazę, podają szacunkowy czas trwania przejazdu oraz dystans, który planują pokonać. Na tej podstawie aplikacja wskazuje orientacyjny koszt wypożyczenia - co istotne - użytkownicy płacą tylko za czas użytkowania auta i pokonany dystans. Samochód można wypożyczyć chociażby na 15 minut.

Polski Holding Nieruchomości na bieżąco śledzi nowości na rynku usługowym, żeby móc dostarczyć najemcom oraz wszystkim pracownikom komfortowe i ekologiczne rozwiązania. Car sharing wpisuje się w działania PHN - auta na minuty, które można wynająć przy budynku biurowym Kaskada, Intraco, Domaniewska Office Hub i kompleksie biurowym Starościńska-Wiśniowa - dzięki współpracy z 4Mobility - to znaczna wygoda przy dojazdach na służbowe spotkania na terenie całego miasta czy nawet kraju, ale to także możliwość sprawnego poruszania się w Warszawie po pracy. Ponadto, jednym z kluczowym wyznaczników konkurencyjności oferty Grupy Kapitałowej PHN, a więc i kluczowym elementem realizacji naszej strategii innowacyjnej działalności jest stosowanie najnowocześniejszych, innowacyjnych rozwiązań technologicznych, w tym również rozwiązań ekologicznych. W przyszłości wspólnie z 4Mobility będziemy uzupełniać ofertę o wynajem aut na minuty w innych biurowcach PHN. - powiedział Maciej Jankiewicz, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Zrównoważona mobilność miejska jest dla współczesnych miast zarówno wyzwaniem, jak i szansą na poprawę jakości życia mieszkańców. Zbyt duża liczba prywatnych pojazdów w centrum miasta przyczynia się do tworzenia korków, dlatego niezbędne jest wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie przemieszczania się. W krajach zachodniej Europy współdzielone auta to jedna z najbardziej popularnych odpowiedzi na ten problem - badania pokazują, że jeden samochód w formule car sharing może zastąpić nawet 12 prywatnych pojazdów. Dlatego 4Mobility rozbudowuje sieć w Warszawie tak, aby mieszkańcy mieli łatwy dostęp do baz wynajmu i mogli swobodnie dotrzeć do wybranego punktu na mapie stolicy w wygodny sposób, bez potrzeby korzystania ze swoich aut czy komunikacji miejskiej. Dzięki nawiązaniu długofalowej współpracy z PHN, który zarządza warszawskimi biurowcami uruchomiliśmy właśnie 4 bazy w popularnych lokalizacjach, a w planach są już kolejne punkty wynajmu. - powiedział Paweł Błaszczak, Prezes Zarządu 4Mobility.

 

Innowacyjna usługa 4Mobility - auto na minuty:

 • Dedykowana dla osób prywatnych oraz firm
 • 40 samoobsługowych baz wynajmu aut zlokalizowanych przy kluczowych węzłach komunikacyjnych
 • Rezerwacja oraz otwieranie auta za pomocą aplikacji na smartfonie
 • Wypożyczenie samochodu nawet na 15 minut
 • Niskie koszty i wygoda użytkowania
 • Użytkownicy płacą tylko za czas użytkowania auta i pokonany dystans
 • Bezpłatny zwrot w obrębie dzielnicy Śródmieście lub w bazach 4Mobility
 • Samochody marki BMW i MINI
 • Około 100 samoobsługowych baz i do 300 aut do końca 2017 r., w tym rozwój usługi w innych miastach Polski
 • Usprawnienie mobilności

Car sharing w Europie:

 • Atrakcyjna alternatywa dla samochodów służbowych, taksówek i komunikacji zbiorowej
 • Innowacyjny sektor w fazie rozwoju
 • Ponad 2,1 mln użytkowników
 • 31 tys. dostępnych samochodów
 • Do 2020 roku 15 mln użytkowników i 240 tys. aut w Europie

 

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów o wartości ok. 2,75 mld zł. Działalność Grupy Kapitałowej PHN skoncentrowana jest w Warszawie oraz największych regionalnych miastach  m.in. w Poznaniu, Trójmieście, Łodzi oraz Wrocławiu. Ogólna powierzchnia GLA nieruchomości wchodzących w skład portfela nieruchomości Grupy Kapitałowej PHN wynosi około 320.000 mkw. PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

4Mobility

4Mobility to nowoczesne podejście do mobilności – samochód wypożycza się nawet na 15 minut, a wszystko – łącznie z otwarciem samochodu – odbywa się za pomocą aplikacji na smartfonie. Rejestracja i wykonanie rezerwacji zajmują kilka minut, a użytkownicy płacą tylko za czas użytkowania auta i pokonany dystans. Więcej informacji na: http://4mobility.pl/ oraz Facebook.com/4Mobility

 

***

 

 

Dodatkowych informacji udziela

Grzegorz Bednarczyk - Biuro Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom.: +48 603 915 456;

Tel:. +48 22 850 91 75;

E-mail: grzegorz.bednarczyk@phnsa.pl