PHN na 1. miejscu rankingu „Gazety Finansowej” - TURBINY POLSKIEJ GOSPODARKI 2016

Tuesday, October 4, 2016 (All day)

Polski Holding Nieruchomości S.A. został dostrzeżony i doceniony w prestiżowym i opiniotwórczym Rankingu „Turbiny Polskiej Gospodarki 2016”, publikowanym na łamach tygodnika „Gazety Finansowej”.

„Turbiny Polskiej Gospodarki 2016” to ranking firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, tworzony według wysokości przychodów. Polski Holding Nieruchomości S.A. w tegorocznej edycji uplasował się na 1. miejscu, wśród 150 małych i średnich przedsiębiorstw, z przychodem po pierwszym półroczu 2016 r. na poziomie wynoszącym 88,6 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 21%. Dla porównania w analogicznym okresie 2015 r. przychód ten wyniósł 73,0 mln zł.

Cytując „Gazetę Finansową” - „Tradycyjnie przedstawiamy ranking najprężniejszych przedsiębiorstw (…), które bez wątpienia doskonale radzą sobie w nie najłatwiejszej sytuacji rynkowej. To one budują nasz rynek, nadają mu kształt, napędzają rozwój. Warto śledzić ich poczynania (…) to prężnie rozwijający się sektor, który w bardzo dużym stopniu odpowiada za kształtowanie się polskiej gospodarki”.

To nie jedyne wyróżnienie przyznane przez „Gazetę Finansową” dla Polskiego Holdingu Nieruchomosci S.A. - bowiem w rankingu 50 najbardziej dynamicznych firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, PHN uplasował się na 37 miejscu.
To kolejne osiągnięcia, którymi może poszczycić się Polski Holding Nieruchomości S.A., dzięki którym Spółka znalazła się wśród firm określanych jako „wyróżniające się i przyczyniające do rozwoju polskiego biznesu”.

***
Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

***
Dodatkowych informacji udziela:
Magdalena Kacprzak
tel. (22) 850 91 34
e-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl