Powstańcza Kotwica zabłyśnie na budynkach INTRACO i przy Wierzbowej

Friday, July 30, 2021 - 12:57

Polski Holding Nieruchomości od lat angażuje się w działania, które mają na celu uczczenie ważnych dla Polaków wydarzeń historycznych. W tym roku po raz kolejny weźmie udział w obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, wyświetlając Powstańcze Kotwice na należącym do spółki biurowcu INTRACO oraz na kamienicy przy ulicy Wierzbowej.

Powstanie Warszawskie to wyjątkowe wydarzenie w polskiej historii i tradycji. Wraz z wybiciem godziny W, gdy w stolicy ustaje ruch uliczny, składamy hołd uczestnikom Powstania, pamiętając o jej żołnierzach i poległych mieszkańcach - powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Jak co roku upamiętnimy bohaterskie wydarzenia z sierpnia 1944 r., wyświetlając na budynku INTRACO widoczną z daleka Powstańczą Kotwicę - symbol naszej pamięci i łączności z tymi, którzy żyli i walczyli przed 77 laty. W tym roku Kotwica pojawi się także po raz pierwszy na naszym budynku przy ulicy Wierzbowej - dodał Marcin Mazurek.

Na wieżowcu INTRACO na warszawskim Muranowie Powstańczą Kotwicę utworzą światła włączone w 72 oknach na ośmiu kondygnacjach. Symbol Powstania będzie widoczny nawet z odległości pięciu kilometrów już od piątkowego wieczora 30 lipca. Na fasadzie należącej do spółki kamienicy przy ulicy Wierzbowej 9/11, Kotwica będzie wyświetlana w technice video mappingu przez dwa wieczory począwszy od soboty 31 lipca. 

Przedstawiciele Grupy PHN złożą także kwiaty pod tablicą upamiętniającą żołnierzy Zgrupowania Armii Krajowej „Chrobry II” na ulicy Siennej. 

W ramach tegorocznych obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego, Polski Holding Nieruchomości przekazał także darowiznę na rzecz Katedry Polowej Wojska Polskiego w Warszawie przeznaczoną na organizację koncertu galowego pt. „Chwała Bohaterom - Warszawa Pamięta”. Koncert odbędzie się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie przy ul. Długiej 13/15 w dniu 1 sierpnia 2021 o godz. 19:00.

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 r. o godz. 17:00 i było największym zrywem militarnym podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Nierówna walka trwała ponad dwa miesiące. Kotwica Polski Walczącej była powszechnie stosowana w czasie II wojny światowej jako symbol polskiego państwa podziemnego i Armii Krajowej. Znak w kształcie kotwicy, w której litera P oznacza Polskę, a ramiona ułożone w literę W - walkę lub „kotwicę”, stała się symbolem nadziei na odzyskanie niepodległości.

***

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 150 nieruchomości i ok. 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Download: 

Polski Holding Nieruchomości S.A.

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Polski Holding Nieruchomości S.A.

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Go back to the news list