MAZOP przedłuża najem i zwiększa powierzchnię w podwarszawskim centrum magazynowym PHN

Thursday, May 20, 2021 - 12:43

Polski Holding Nieruchomości zawarł ze spółką MAZOP aneks dotyczący przedłużenia najmu oraz zwiększenia powierzchni w podwarszawskim parku magazynowym należącym do PHN. Tym samym powierzchnia centrum logistycznego została wynajęta w 100%.

Na mocy podpisanej umowy grupa MAZOP, specjalizującą się w produkcji opakowań kartonowych i przetwórstwie pianek polietylenowych i poliuretanowych, wynajęła dodatkowe 4.972 mkw. powierzchni oraz przedłużyła najem zajmowanej już wcześniej 3.621 mkw. magazynu.

Wraz z dynamicznym rozwojem branży e-commerce i usług logistycznych w Polsce rośnie zainteresowanie klientów najmem wysokiej klasy nieruchomości z segmentu magazynowego. Dotyczy to zwłaszcza nieruchomości atrakcyjnie położonych w pobliżu ważnych węzłów transportowych, jak nasz park magazynowy PHN Pruszków. Segment nieruchomości magazynowych pozostaje istotną częścią naszej strategii rozwoju. Planujemy dalsze inwestycje w tym obszarze – powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.  

PHN Pruszków obejmuje 4 budynki magazynowe o łącznej powierzchni ok. 50,6 tys. mkw., położone na 17-ha terenie. Centrum znajduje się koło Parzniewa, 3 km od węzła „Pruszków” (autostrada A2) i 20 km od centrum Warszawy, co zapewnia doskonały dostęp do głównych dróg transportowych w kraju: autostrady A2 łącząca Warszawę z Poznaniem i Berlinem, a także dostęp do obwodnicy Warszawy – trasy S8/S2. W bliskim sąsiedztwie nieruchomości znajduje się stacja PKP linii Warszawa-Grodzisk, a międzynarodowy port lotniczy im. „Fryderyka Chopina” oddalony jest zaledwie o 15 km.

Branża logistyczna jest jedną z najszybciej się rozwijających gałęzi gospodarki w czasach pandemii. Jesteśmy gotowi do dalszego rozwoju naszej działalności i wzrostu wartości naszej firmy. Wynajęcie powierzchni magazynowej w PHN Pruszków pozwoli nam na dalszą dynamiczną ekspansję – powiedział Paweł Kocyk Wiceprezes Zarządu firmy MAZOP.

 

***

 

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 150 nieruchomości i ok. 600 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodatkowych informacji udziela:

Polski Holding Nieruchomości S.A.

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Polski Holding Nieruchomości S.A.

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena.kacprzak@phnsa.pl

Go back to the news list